До Запорізької обласної ради обрали депутатом люстрованого посадовця

Депутатом Запорізької обласної ради нового скликання став Микола Ярмощук. 2014 року його звільнили з посади очільника департаменту освіти і науки Запорізької ОДА за законом “Про очищення влади”.

Список новообраних депутатів Запорізької обласної ради опублікувала ЦВК.

Микола Ярмощук став депутатом від партії “Опозиційна платформа – за життя”. На час обрання він працював директором комунального закладу “Запорізький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді” Запорізької обласної ради. На цю посаду його вперше призначили ще 2016 року.

zor.gov.ua

Раніше, з лютого 2014 року, він очолював департамент освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації. 16 вересня того ж року в Україні прийняли закон «Про очищення влади», згідно якого під звільнення потрапили посадовці, які обіймали керівні посади за часів Януковича. У Запоріжжі положення цього закону застосували і до Миколи Ярмощука. Його звільнили за розпорядженням Запорізької ОДА від 27 жовтня 2014 року (№193-к) та згодом внесли до Єдиного державного реєстру осіб, щодо яких було застосовано положення закону «Про очищення влади».

Наразі відомо, що Запорізький окружний адміністративний суд розглянув позов Миколи Ярмощука та прийняв рішення про його поновлення на посаді директора департаменту освіти і науки Запорізької ОДА. Таке рішення суд прийняв наприкінці вересня 2020 року. Втім, згідно даних ресурсу Судової влади України, на це рішення 4 листопада було подано апеляційну скаргу.

Ця справа розглядається у судах з листопада 2014 року. Наразі в департаменті освіти і науки Запорізької ОДА існує вакансія на посаду керівника. Заступником керівника вказується Віктор Захарчук

Читайте також: Оголошено офіційні результати виборів мера Запоріжжя. Скільки набрав кожен з кандидатів