Нова міськрада Запоріжжя: хто став депутатом

6 листопада Запорізька міська територіальна виборча комісія склала протокол про результати виборів до Запорізької міськради. Документ опубліковали на сайті мерії. 13 листопада Центральна виборча комісія завершила публікацію результатів, які повністю співпадають з даними протоколу. Отже, вже можна говорити про те, кого запоріжці обрали до головного дорадчого органу міста.

ЯК ЗМІНИЛАСЬ МІСЬКРАДА

У міськраді минулого скликання найбільше депутатів було від партії «Опозиційний блок». Це здебільшого були вихідці із підприємства “Запоріжсталь”, на якому раніше працював і чинний мер Володимир Буряк. Цього разу «Опозиційний блок» взагалі не потрапив до ради. Натомість, у січні 2020 року з’явилась “Партія Володимира Буряка “Єднання”, яка за кількістю голосів на цих виборах посіла перше місце. Вона отримала 16 мандатів – це четверта частина всіх місць. 

Далі за кількістю отриманих голосів йдуть «Опозиційна платформа–За життя» та «Слуга народу», які раніше не були представлені у міськраді. Кожна з цих політичних сил отримала по 13 депутатських мандатів.  

Трохи менше проголосували за «Європейську Солідарність». Разом з тим, цього року партія збільшила кількість своїх предстаників. Минулого скликання, коли політсила ще називалась «Блоком Петра Порошенка», вона мала 8 депутатських мандатів. З цього року її  будуть представляти 11 обранців. 

Разом із “Європейською Солідарністю” у міськраді залишилась і “Нова політика”. Цю силу сформували представники підприємства “Мотор Січ”. Втім, якщо минулого скликання партію представляли 9 депутатів, то тепер їх буде 6.  Також обранцями стали 5 кандидатів від «Партії Шарія».

Загалом, до Запорізької міської ради цього року переобрали 20 депутатів. Тобто майже третину від загального складу. Значна кількість депутатів переобралась саме із партією “Єднання” Володимира Буряка.

 

Далі розповімо, хто увійшов до складу нової міської ради Запоріжжя. 

“ЄДНАННЯ”: КОЛИШНІ “УКРОПІВЦІ” ТА ЛІКАРІ

Від партії “Єднання” очільника міста Володимира Буряка до міськради цього року обрали 16 депутатів. Половина з них були обранцями минулого скликання та політичними опонентами мера. Це Олег Коломоєць, Геннадій Наумов, Михайло Прасол та Дмитро Сірий, які 2015 року обирались до міськради від партії «УКРОП». Також Олег Корольов, який раніше був представником «Самопомочі» та Геннадій Васильчук, котрий донедавна був членом фракції БПП .

Від «Опозиційного блоку» до мерської партії перейшов та був обраним лише  один депутат – це Володимир Полухін. Крім нього з минулого скликання до міськради потрапив директор “Запорізького кабельного заводу” та колишній представник “Нашого краю” Олександр Мотренко

Новими обранцями від “Єднання” стали троє медиків комунальних лікарень – Дмитро Івахненко, Надія Севальнєва та Інна Бочарникова. Нагадаємо, що контракти з керівниками міських медзакладів мер підписує особисто.

Також до ради потрапили Сергій Ільченко, Олександр Онищенко, Ігор Бурчак та Андрій П’ятницький. Останній – помічник мера. Ігор Бурчак очолює ТОВ “Вельтум Запоріжжя”, Олександр Онищенко є директором ТОВ “Квант-плюс”, Сергій Ільченко – це багаторічний молодіжний мер. До речі, він єдиний вихідець із Запоріжсталі, який цього року потрапив до ради.

ОПЗЖ: ЛЮСТРОВАНИЙ ПОСАДОВЕЦЬ ТА СЕКРЕТАР МІСЬКРАДИ

Від “Опозиційної платформи-за життя” до ради потрапило 13 депутатів. Першим номером на виборах йшов Володимир Кальцев. Але він навряд полишить своє нинішнє місце у парламенті задля міської ради. Крім нього від ОПЗЖ обралися досить відомі обличчя.

Найбільш відомий – Роман Таран. Він є бізнес-партнером Кальцева, а 2012 року обирався секретарем міськради. Після переходу Кальцева 2019 року до ВР Таран очолював фракцію «Нашого краю» у Запорізькій міськраді. Із Кальцевим також пов’язаний Геннадій Криворученко, який значиться заступником директора підприємства “Компанія Александр”. Це однин із бізнесів родини нардепа.

Інший обранець від ОПЗЖ, Василь Полюсов, вже кілька каденцій є одним з найнепомітніших депутатів, що вочевидь сприяє його бізнес-діяльності у місті. Плюсов фігурував у кримінальних справах щодо захоплення міської землі. 

Депутатами від названої політсили стало й подружжя Ярмощуків відоме в Запоріжжі ще з часів розквіту Партії регіонів. Пізніше, 2014 року, Микола Ярмощук був люстрований, а згодом через суд поновився на посаді голови Департаменту освіти та науки Запорізької ОДА. До речі, цього року він обрався і до Запорізької обласної ради. 

До Партії регіонів раніше входила Людмила Огороднік, яка цього року також обралася від ОПЗЖ. Її колегами у раді стали Валентин Зарва, Олександр Курніков, Артур Кіжнер, Денис Симаков, Олександр Кияниця та Віталій Несмашний.

“СЛУГА НАРОДУ”: КАНДИДАТ В МЕРИ ТА ПОМІЧНИК НАРДЕПА

Віталій Тишечко, який обрався від “Слуги народу”, на цих виборах також був кандидатом на посаду мера міста. Очікувалося, що він складе конкуренцію Володимиру Буряку. Однак Тишечко набрав лише 11,39 відсотка голосів виборців і з таким результатом поступився не тільки меру, але й іншому кандидату від “Європейської Солідарності” Валерію Прозапасу. Сам Віталій Тишечко – це заступник голови Запорізької ОДА та вихідець із “Мотор Січі”. 

Крім нього від “Слуги народу” обрався Сергій Дергачов. Це помічник запорізького нардепа Євгенія Шевченка, який 2019-го пройшов до Верховної Ради від округу № 76 у Запоріжжі. 

Також від “Слуги народу” до міськради потрапила значна кількість лікарів, серед яких Кирило Нерянов (керівник “Міської лікарні № 9”), Ірина Кулєш (завідувачка відділення обласної інфекційної лікарні), Ольга Гордієнко (завідувачка відділення “Міської лікарні №9”) та Анатолій Куртєв (керує обласним бюро судово-медичної експертизи). 

Депутатами стали й Інна Пенчук, Катерина Дорошенко, Віктор Тлєуш, Катерина Грицай, Регіна Харченко, Роман Кур’янов та Дмитро Гладкий. 

Дмитро Гладкий та Регіна Харченко – це правники, а Інна Пенчук та Віктор Тлєуш  – освітяни. Катерина Грицай значиться підприємницею, а Роман Кур’янов – директором спортивного комплексу. Катерина Дорошенко працює фахівцем на заводі “Запоріжвогнетрив”. Всього до ради потрапило 13 депутатів.

“ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ” ПІДПРИЄМЦІ ТА АТОВЦІ

Від “Європейської Солідарності” у міськраду обрали 11 депутатів. З минулого скликання до нинішнього потрапили п’ятеро з них. Це Андрій Согорін, Вячеслав Зайцев, Микола Бєлий, Олександр Константинов та Олександр Кобзарюк

Андрій Согорін та Микола Бєлий – приватні підприємці, а Вячеслав Зайцев та Олександр Кобзарюк більше відомі тим, що служили в АТО. Про Олександра Кобзарюка додатково відомо, що він четвертий рік поспіль декларує мізерні заробітки. 2018 року, прикладом, його сукупний дохід складав лише 30,8 тисяч гривень, будь-яких грошових заощаджень він не мав.

Також депутатами стали Ольга Стадніченко, Павло Варванський, Євген Мусійченко, Андрій Хімічев, Анастасія Піскун та Валерій Прозапас.  

Анастасія Піскун працює лікаркою у “Клініці Святого Миколая”, співвласник якої – це Микола Бєлий. Андрій Хімічев та Євген Мусійченко працюють на приватних підприємствах. Павло Варванський – завідувач відділення “Запорізького фахового медичного коледжу”, а Стадніченко – завідувачка кафедри українознавства “Запорізького національного університету”.

Валерій Прозапас, як зазначалося, цього року балотувався на посаду голови міста, а Олександр Константинов є директором ТОВ “Епіцентр К”. Зауважимо, що частина цих депутатів пройшла і до Запорізької обласної ради. Як розподіляться місця між Запорізькою міською та обласною радами стане відомо пізніше. 

“НОВА ПОЛІТИКА” І ВИХІДЦІ З “МОТОР СІЧІ”

Від “Нової політики” до міськради обрали 6 депутатів, четверо з яких вже були обранцями: Олексія Басова, Віктора Гординського, Михайла Молчанова та Руслана Пидорича. Всі вони є вихідцями із підприємства “Мотор Січ” екснардепа В’ячеслава Богуслаєва. Руслан Пидорич востаннє обіймав посаду секретаря міської ради. 

Вперше до міськради від “Нової політики” обрались Наталія Губанова та Наталія Власова

Про Наталію Губанову відомо, що вона також працює на підприємстві “Мотор Січ” – там обіймає посаду інженера. Наталія Власова значиться керівником управління молоді, фізичної культури та спорту Запорізької ОДА. Цю посаду вона обіймає понад 10 років. 

“ПАРТІЯ ШАРІЯ” І БЕЗРОБІТНІ 

Від “Партії Шарія” до міськради обралися п’ятеро депутатів. Одна з них – Палагея Шумейко. При балотуванні вказувала, що працює лікарем-терапевтом в «Обласному клінічному закладі з надання психіатричної допомоги». Однак у серпні цього року вона розміщувала резюме та підшукувала роботу. При цьому зазначала, що з травня 2020 року працює SMM-менеджеркою – поширює публікації у соціальній мережі “Інстаграм”. 

Інша обраниця Віталіна Яковлєва зазначала, що працює медичною сестрою у “Міській лікарні № 9”. Вона також очолює запорізький обласний осередок “Партії Шарія“. 

Від партії у міськраду також пройшли доцент кафедри Хортицької національної академії Віктор Філас та Сергій Нікулін. Останній значиться керівником житомирського обласного осередку “Партії Шарія”. А ще один новообраний депутат Олексій Вівчарюк взагалі не працює

ХТО НЕ ПРОЙШОВ

Варто наголосити на надзвичайно низькій явці виборців цього року. Загалом партія-переможець “Єднання” отримала 33 тисячі голосів – це 5,8% від загальної кількості виборців у Запоріжжі. Наразі їх налічується 568 733 чоловіка.

Відповідно кандидати від ОПЗЖ та «Слуга народу» набрали загалом 27 та 25 тисяч голосів. “Європейська Солідарність” – 21 тисячу голосів, «Нова політика» – 9,9 тисячі, «Партія Шарія» – 8,4 тисячі голосів.

Партії «Батьківщина, «За Майбутнє» та «Порядок», що також вели помітну агітацію на виборах до міськради, отримали від 4 до 7 тисяч голосів та лишилися поза її нинішнім складом.

Євген Зюзін,
“Запорізький проект розслідувань”

Підтримати проєкт