На Запоріжжі судять ексдепутата міськради за вимагання хабара у підприємця

У грудні відбудеться судове засідання відносно вже колишнього депутата Василівської міськради Запорізької області. Його обвинувачують в тому, що він вимагав та кілька разів отримував хабарі від директора одного з ринків Василівки.

Про це йдеться в ухвалі Орджонікідзевського районного суду.

Мова йде про Євгена Астахова, котрий 2015 року обирався депутатом Василівської міської ради від партії «Опозиційний блок». 

Згідно з матеріалами справи, депутат ще 2018 року став вимагати від директора місцевого ринку хабар за безперешкодне здійснення підприємницької діяльності, і зокрема користування земельною ділянкою, на якій розташований ринок. 11 квітня та 29 травня 2018 року директор ринку перерахував на зазначену депутатом банківську картку по 2995 гривень.

За даними слідства, у липні 2019 року депутат Василівської міськради знову почав вимагати хабара, але вже у сумі 20 тисяч гривень. На початку серпня того ж року посадовець отримав від підприємця першу частину коштів в розмірі 3 тисяч гривень. А 7 серпня одержав іншу частину – в розмірі 17 тисяч гривень, після чого був затриманий співробітниками СБУ та поліції.

Наступного дня після затримання депутату повідомили про підозру за статтею про одержання неправомірної вигоди службовою особою повторно, поєднане з вимаганням (ч.3 статті 368 КК).

У листопаді 2019 року прокуратура скерувала відносно нього обвинувальний акт до суду. Наразі справу розглядає Василівський районний суд Запорізької області. Найближче судове засідання у справі призначили на 11 грудня 2020 року.

Згідно інкримінованої статті, Євгену Астахову загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна.

Примітно, що у судах цього року також розглядалася справа щодо Євгена Астахова про адміністративне правопорушення. За матеріалами справи, він виражався нецензурною лайкою на адресу свої тещі та штовхнув її, в результаті чого була завдана шкода її психічному здоров`ю. У цій справі суд дійшов висновку про наявність в діях Астахова складу адміністративного правопорушення за статтею про домашнє насильство (ч.1 ст.173-2 КУпАП). Втім закрив провадження у зв`язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення (сплинув тримісячний термін з дня вчинення правопорушення).

Цього року Євген Астахов балотувався на посаду міського голови Василівки, проте програв, отримавши лише 89 голосів виборців. 

Читайте також: Суд повернув на посаду фірташівського директора ЗТМК