Суд повернув на посаду фірташівського директора ЗТМК

Господарський суд Запорізької області 9 листопада задовольнив позов Tolexis Trading Limited Дмитра Фірташа про повернення на посаду директора “Запорізького титано-магнієвого комбінату” Володимира Сивака.

Про це йдеться у повідомленні Group DF.

Рішення набуде чинності через 20 днів після його оголошення в разі, якщо до цього не буде подано апеляцію.

Володимир Сивак очолив ЗТМК у 2013 році після того, як співвласником комбінату разом з Фондом держмайна України стала кіпрська фірма Tolexis Trading Limited. Ця компанія стала співвласником запорізького підприємства за умови, якщо профінансує його модернізацію. На це у 2014-1015 рокух було виділено 880 мільйонів гривень. У 2016 році співробітники НАБУ та СБУ затримали Сивака у справі про розтрату коштів на комбінаті. За матеріалами справи, Сивак сприяв тому, що 492 мільйони з вказаних коштів були використані не за цільовим призначенням, зокрема спрямовані підприємствам, що пов’язані із Дмитром Фірташем.

2019 року Заводський районний суд Володимира Сивака у цій справі виправдав.

У червні 2020 року  Фонд держмайна повідомив про призначення нового керівника комбінату. Директором став Сергій Лубенніков. Tolexis Trading Limited одразу подала позов про незаконність призначення. У судах також триває розгляд справи щодо повернення комбінату державі.

Читайте також: На АвтоЗАЗі у жовтні виробили 178 легковиків