Запоріжан по-новому штрафуватимуть за відсутність масок

Президент Володимир Зеленський підписав новий закон про штрафи за відсутність масок. Закон вносить зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення. 

Документ вже оприлюднили у виданні “Голос України”, він набуде чинності 21 листопада.

За прийнятим законом ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення доповнили другою частиною – про введення штрафів за відсутність маски. Штраф складатиме від 170 до 255 гривень. 

«Перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно — тягне за собою накладення штрафу від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян», – йдеться у новій редакції статті КУпАП.

У коментарі на офіційному сайті Президента зазначається, що закон має на меті запобігти поширенню коронавірусної хвороби та сприяти підвищенню соціальної відповідальності громадян. До цього міністр охорони здоров’я Максим Степанов зазначав, що протоколи про штрафи складатимуть одразу на місці. Право на це матимуть поліцейські, нацгвардійці та уповноважені органами місцевого самоврядування.

У Запоріжжі за минулу добу виявили 369 нових випадків інфікування COVID-19, померло 12 осіб. Такі дані публікує Запорізький лабораторний центр.

Читайте також: У Запоріжжі ще одна лікарня почала госпіталізувати хворих на COVID-19