У Запоріжжі суд закрив справу проти посадовиці апеляційного суду

Відносно заступниці керівника апарату Запорізького апеляційного суду у вересні 2020 року склали протокол про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією. Вона вчасно не задекларувала придбання квартири. У листопаді суд закрив провадження, пославшись на рішення Конституційного Суду України.

Про це йдеться у постанові Орджонікідзевського райсуду Запоріжжя.

Згідно матеріалів справи, наказом голови Державної судової адміністрації України від березня 2020 року працівницю Запорізького апеляційного суду призначили на посаду заступниці керівника апарату цього суду. А 23 вересня 2020 року на неї склали протокол про адміністративне правопорушення за статтею про невчасне повідомлення про зміни в майновому стані (ч.2 статі 172-6 КУпАП). Згідно цього протоколу, жінка не повідомила протягом 10 днів НАЗК про придбання у лютому 2019 року квартири за ціною 360 тисяч гривень.

Тим самим, вчинила правопорушення пов`язане з корупцією. Воно карається штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 – 3400 гривень).

Під час судового засідання, яке відбулось 10 листопада, адвокат працівниці апарату суду заявив клопотання про закриття провадження у справі, оскільки наприкінці жовтня цього року Конституційний Суд України визнав статтю про несвоєчасне декларування статків неконституційною.

Прокурор у судовому засіданні теж вказала відсутність підстав для притягнення посадовиці до відповідальності. Суддя Орджонікідзевського райсуду Запоріжжя постановила закрити провадження за відсутністю складу та події порушення.

Постанова могла бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду протягом 10 днів з моменту її винесення, але ніхто не став її оскаржувати.

Читайте також: На реконструкцію парку, що перейшов Запоріжжю від «Мотор Січі» витратять 19 мільйонів