Автовласник відсудив у Запорізької міськради гроші за пошкоджену у ямі BMW

Мешканець Запоріжжя потрапив у ДТП через яму на дорозі та зумів у суді довести, що у пошкодженні його автівки винна Запорізька міська рада, бо вона є власником дороги. Суд стягнув з міськради витрати на ремонт автівки, витрати на проведення експертизи та гроші за моральну шкоду.

Про це йдеться у постанові Запорізького апеляційного суду.

Згідно документу, ввечері 9 березня 2018 року мешканець Запоріжжя на автомобілі BMW 520i в’їхав у яму глибиною 17 см на вулиці Діагональна. Авто отримало пошкодження, вартість його ремонту оцінили у понад 18 тисяч гривень.

Стосовно водія поліція склала протокол про адмінпорушення за статтею про порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів (ст. 124 КУпАП). Начебто, він сам був винен у тому, що в темний час в’їхав у яму. Проте постановою Жовтневого райсуду Запоріжжя від травня 2018 року провадження відносно водія закрили за відсутністю у його діях складу правопорушення. При цьому суд встановив, що наїзд на яму відбувся через незадовільний стан дорожнього покриття. Були відсутні дорожні знаки, які попереджали про це.

У червні 2018 року автовласник звернувся до Орджонікідзевського райсуду Запоріжжя з позовом до міської влади про відшкодування шкоди, завданої внаслідок ДТП. Йшлося про те, що Запорізька міська рада, яка є власником дороги, не вжила заходів щодо утримання вулиці Діагональної в  безпечному стані. Лише 2020 року суд приняв рішення у справі, за яким цей позов залишив без задоволення.

Проте водій звернувся зі скаргою на це рішення до Запорізького апеляційного суду, який нещодавно вирішив скасувати рішення Орджонікідзевського районного суду Запоріжжя.

Зокрема, 9 листопада цього року апеляційний суд постановив стягнути із Запорізької міської ради на користь автовласника частково витрати на відновлення автомобіля (12,7 тисячі гривень), витрати на проведення автотоварознавчого дослідження (1200 гривень) та відшкодування моральної шкоди (3000 гривень). 

Наразі відомо, що мер Запоріжжя Володимир Буряк 23 листопада видав розпорядження про сплату судового збору за подачу касаційної скарги у цій справі до Верховного Суду України. Суд повинен винести остаточне рішення у справі. Розмір сплаченого судового збору за подачу скарги становить 2819 гривень.

Читайте також: У Запоріжжі суд закрив справу проти посадовиці апеляційного суду, яка не задекларувала майно