Посадовців Запорізької ОДА судять у справі про розтрату коштів на ремонті лікарні

Справа стосується реконструкції «Запорізького обласного протитуберкульозного диспансеру», яку почали виконувати у 2016 році. За даними правоохоронців, на ремонті розтратили 1,43 мільйона гривень. 

Про це йдеться в ухвалі Орджонікідзевського районного суду.

Обвинуваченими у справі стали заступник директора департаменту капітального будівництва Запорізької ОДА Андрій Гафаров, ще один працівник цього департаменту та директор приватної фірми ТОВ «Комунтех» Сергій Венедіктов.

Згідно з матеріалами справи, департамент капітального будівництва Запорізької ОДА ще 2016 року замовив приватній фірмі реконструкцію «Запорізького обласного протитуберкульозного диспансеру», розташованого на вулиці Перспективній, 4. Вже у грудні того ж року директор ТОВ «Комунтех» вніс до актів виконаних робіт відомості про виконання будівництва, хоча частину робіт фірма насправді не зробила. Заступник директора департаменту та його підлеглий підписали ці документи. Це стало підставою для того, щоб приватній фірмі перерахували кошти за реконструкцію.

Слідство встановило, що на об’єкті не виконали робіт на загальну суму 1,43 мільйона гривень. Це підтвердив висновок будівельно-технічної експертизи, яку провели у рамках кримінального провадження.

17 березня 2020 року усім трьом фігурантам справи оголосили підозру.  Заступника директора департаменту Запорізької ОДА намагалися відсторонити від посади, проте суд клопотання слідчого відхилив та залишив посадовця на роботі. Наразі на сайті Запорізької ОДА також зазначається, що Андрій Гафаров продовжує обіймати посаду заступника директора департаменту.

У квітні до суду передали обвинувальний акт. Наразі посадовців ОДА обвинувачують за статтею про службову недбалість, яка спричинила тяжкі наслідки (ч.2 ст.367 КК), а директора приватної фірми за статтями про розтрату і привласнення майна в особливо великих розмірах (ч.5 ст.191) та  службове підпроблення (ч.1 ст.366 КК ). Чергове слухання у справі призначалось на 25 листопада.

 

Сергію Венедіктову, який є директором ТОВ «Комунтех», загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. А заступнику директора департаменту капітального будівництва ЗОДА Андрію Гафарову та його колишньому підлеглому – позбавлення волі на строк від двох до п’яти років та зі штрафом.

Сергій Венедіктов 2014 року балотувався до Верховної Ради України за самовисуванням.

Читайте також: Допомога бізнесу під час карантину: що обіцяли у Запоріжжі?