“Запорізький титано-магнієвий комбінат” виставляють на приватизацію

“Запорізький титано-магнієвий комбінат” – єдиний виробник губчатого титану в Європі. Підприємство вирішили виставити на приватизацію та зазначили, що компанія Tolexis Trading Limited Дмитра Фірташа не матиме пріоритетних прав на викуп його акцій.

Про це повідомляють у Фонді держмайна України.

Відповідне розпорядження Кабміну, за яким ЗТМК включили до списку об’єктів, що підлягають приватизації, набуло чинності 25 листопада. Раніше, 23 листопада, Фонд держмайна зареєстрував оновлений статут підприємства, згідно з яким фірму Tolexis Trading Limited позбавили пріоритетного права на придбання акцій комбінату. 

Tolexis Trading Limited, афільована з Group DF Дмитра Фірташа, стала співвласником ЗТМК у 2013 році. Тоді підприємство очолив Володимир Сивак. Компанії передали 49% державних акцій за умови проведення модернізації виробництва на запорізькому заводі. Інвестиційні зобов’язання складали 110 мільйонів доларів.

У 2014-1015 роках на проведення модернізації, як зазначалось, було виділено 880 мільйонів гривень. 2016 року стало відомо, що співробітники НАБУ та СБУ затримали керівника підприємства Володимира Сивака у справі про розтрату коштів. За повідомленням правоохоронців, Сивак сприяв тому, що 492 мільйони з вказаних коштів були використані не за цільовим призначенням та спрямовані підприємствам, що пов’язані із Дмитром Фірташем.

Наразі у судах розглядається позов Спеціалізованої антикорупційної прокуратури щодо повернення державі 49% акцій ЗТМК, що належать Tolexis Trading Limited. У Фонді держмайна вказують, що рішення щодо проведення аукціону з приватизації заводу розглянуть після закінчення цих судових процесів. Наразі державі належить інші 51% акцій підприємства.

Запланована приватизація має зупинити передбачувану процедуру банкрутства заводу. Наразі ЗТМК має борг у 1,2 мільярда гривень перед «Запоріжжяобленерго» за електроенергію.

Водночас, на початку листопада Господарський суд Запорізької області повернув на посаду директора ЗТМК Володимира Сивака, замість якого 2020 року призначили іншого керівника – від Фонду держмайна. Про це повідомили у Group DF. 

Читайте також: До рейтингу найбагатших українців увійшли двоє запоріжців