На Хортиці збираються побудувати «Козацьке коло» за 5,9 мільйона

Національний заповідник «Хортиця» оголосив тендер на будівництво “Козацького кола”. Вартість робіт оцінили у 5,9 мільйона гривень. При цьому, у тендерному оголошенні датою завершення робіт вказується 28 грудня цього року.

Відповідна інформація опублікована в системі “ProZorro”.

В документах вказується, що коло розташоване поблизу історико-культурного комплексу «Запорізька Січ». За описом – це поляна, яка була традиційним місцем проведення козацьких обрядів. 

У технічній документації серед необхідних робіт наводять демонтаж дерев’яного хреста, земляні роботи, кронування дерев, улаштування тротуарів, викладення плитки, висадку газону, улаштування залізобетонних фундаментів, гідроізоляції, встановлення відеоспостереження. Окремим пунктом вказується встановлення чотирьох бетонних скульптур «Обереги», кожна з яких важить 2,5 тонни. До об’єкту, згідно документації, буде прокладено труби водопостачання та облаштовано каналізацію.

Національний заповідник «Хортиця» підпорядковується Міністерству культури та інформаційної політики України. Директор заповідника Максим Остапенко останні п’ять років входив до складу виконкому Запорізької міської ради.

З 2016 року заповідник провів закупівель на 28 мільйонів гривень. Найбільшим постачальником стало Управління поліції охорони Запорізької області – за останні чотири роки у нього замовили послуги охорони на 10 мільйонів гривень. Роботи на «Козацькому колі» коштуватимуть близько чверті усіх замовлень заповідника за останні чотири роки.

Читайте також: У Запоріжжі запланували новорічні святкування, незважаючи на карантин