Двоє депутатів Запорізької міськради поручились за підозрюваного у справі про мільйонну оборудку

У листопаді співробітники СБУ в Запорізькій області та поліції повідомили, що викрили схему з привласнення врожаю державного підприємства. Підозрюваним у справі став його директор. Нещодавно йому обрали запобіжний захід – у вигляді особистої поруки.

Про це йдеться в ухвалі Орджонікідзевського райсуду Запоріжжя.  

Мова йде про державне підприємство «ДГ Таврія», розташоване у Веселівському районі Запорізької області. За  інформацією правоохоронців, посадовці державного сільгосппідприємства організували корупційну схему, за якою фактично продавали врожай комерційним структурам за вартістю насіння. Цей врожай потім продавався за ринковими цінами. Збиток від таких дій наразі оцінюють у 19 мільйонів гривень. Підозрюваним у справі став директор підприємства. Повідомляється також, що цього року він  намагався заволодіти  врожаєм ячменю на 197 тонн.

Наприкінці листопада директору «ДГ Таврія» повідомили про підозру за статтями про привласнення і розтрату майна (ст. ч. 1 ст. 15, ч. 4 ст. 191 КК) та службову недбалість (ч. 2 ст. 367 КК). У суді правоохоронці вимагали для нього тримання під вартою в СІЗО. Втім, згідно ухвали Орджонікідзевського районного суду, яку оприлюднили 7 грудня, йому обрали запобіжний захід у вигляді особистої поруки.

Зокрема, в ухвалі зазначається, що адвокат директора надав письмові заяви від двох депутатів Запорізької міської ради, які висловили бажання взяти підозрюваного на поруки. Депутати запевнили, що особисто знайомі із директором підприємства. Своєю ухвалою Орджонікідзевський районний суд Запоріжжя обрав йому запобіжний захід у вигляді особистої поруки терміном до 23 січня 2021 року.

Наразі за інкримінованими статтями директору загрожує позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років.

Читайте також: Гроші особливого призначення: як на Запоріжжі витратили “ковідні” кошти