На Запоріжжі засуджений за хабар міліціонер намагається скасувати вирок

Понад п’ять років тому суд покарав міліціонера з Енергодара за вимагання та отримання хабара — на 5 років позбавлення волі. Відбувши термін покарання у колонії, колишній правоохоронець тепер намагається довести, що його вирок був незаконним.

Про це йдеться в ухвалі Запорізького апеляційного суду. 

Згідно з матеріалами справи, слідчий Енергодарського міськвідділу ГУ МВС в Запорізькій області у грудні 2014 року запропонував підозрюваному у зберіганні наркотиків закрити кримінальну справу – за 5 тисяч гривень. Наприкінці грудня того ж року слідчий отримав 4,5 тисячі гривень хабара, після чого сам був затриманий. Відносно нього порушили кримінальну справу за статтею про одержання неправомірної вигоди (ч.3 ст. 368 КК).

Під час суду міліціонер свою вину визнав, дав показання, у скоєному розкаявся. За його словами, вчинення злочину було обумовлено маленькою заробітною платою працівника міліції, що призвело до тяжкого матеріального становища. Вироком Енергодарського міського суду від 22 квітня 2015 року колишнього міліціонера все ж засудили до позбавлення волі строком на п’ять років з конфіскацією частини майна.

Правоохоронець намагався оскаржити цей вирок у Запорізькому апеляційному суді, проте суд у червні 2015 року своєю ухвалою  залишив його без змін.

Відбувши покарання, восени 2020 року, ексміліціонер звернувся до Енергодарського міського суду із заявою, в якій просив переглянути свій вирок від квітня 2015 року. У заяві він вказував, що йому стали відомі певні обставини, які є підставою для перегляду справи.

Втім, Енергодарський міський суд встановив, що правоохоронець і раніше звертався із подібними заявами, які фактично зводяться до незгоди засудженого з процесуальними діями під час розслідування та судового провадження, а також з вироком суду, який переглядався апеляційною інстанцією та був залишений без змін.

Отже, Енергодарський міський суд ухвалою від листопада 2020 року відмовим ексміліціонеру у перегляді рішення. Не погодившись із цим, колишній правоохоронець звернувся до Запорізького апеляційного суду, який своєю ухвалою від 2 грудня відкрив апеляційне провадження за скаргою.

Читайте також: Гроші особливого призначення: як на Запоріжжі витратили “ковідні” кошти