Двом колишнім посадовцям Запорізької митниці винесли вирок у справі про хабарництво

Ленінський районний суд Запоріжжя оголосив вирок двом запорізьким ексмитникам: одного з них визнали винним в отриманні хабара, а іншого додатково – у зберіганні зброї та умисному заподіянні правоохоронцю тілесних ушкоджень при затриманні.

Про це повідомляє Спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері.  

На початку квітня 2016 року співробітники військової прокуратури Київського гарнізону спільно зі співробітниками СБУ затримали одного з посадовців Запорізької митниці Державної фіскальної служби України – під час одержання чергового хабара у розмірі 124 тисяч гривень. 

За повідомленнями правоохоронців, він умисно створював перешкоди під час митного оформлення вантажу та систематично вимагав і одержував хабарі за видачу необхідних дозвільних документів.

Під час розслідування також з’ясувалось, що посадовець діяв не сам, а у змові з тимчасово виконуючим обов’язки начальника Запорізької митниці Державної фіскальної служби України. Обидва були уродженцями сусідніх сіл Більмацького (колишнього Куйбишевського) району Запорізької області.

7 квітня 2016 року Печерський районний суд міста Києва обрав запобіжний захід обом посадовцям Запорізької митниці за підозрою в одержанні неправомірної вигоди. Запобіжний захід обрали у вигляді тримання під вартою, але з можливістю внесення застави – у розмірі 724 тисяч гривень для одного посадовця та 1,38 мільйона гривень для іншого.

13 червня того ж року року до Ленінського райсуду Запоріжжя скерували обвинувальний акт відносно вже екскерівників Запорізької митниці. Розгляд цієї справи тривав у суді понад 4 роки.

Нещодавно, 14 грудня 2020 року, Спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері повідомила, що Ленінський районний суд Запоріжжя визнав обох посадовців винними за обвинуваченням у хабарництві за попередньою змовою групи осіб (ч.3 статті 368 КК). Крім того, колишнього начальника відділу Запорізької митниці визнано винним за статтями про незаконне зберігання зброї (ч.1 ст. 263) та умисне заподіяння тілесних ушкоджень працівнику правоохоронного органу (ч.2 ст. 345 КК).  

Обом експосадовцям суд призначив покарання у вигляді позбавлення волі строком на 6 років з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих обов’язків на строк 3 роки, та з конфіскацією всього майна.

Втім, вирок поки не набрав законної сили, він може бути оскаржений.

Читайте також: У Запоріжжі триває скандал з обранням очільника Запорізької обласної ради