Колишньому судді із Запоріжжя загрожує до 8 років позбавлення волі за неправосудне рішення

Екссуддю Заводського районного суду Запоріжжя Олександра Федоренка судять за винесення завідомо неправосудного рішення, яке спричинило тяжкі наслідки. Справа стосувалась продажу дорогої нерухомості.

Про це повідомляється на ресурсі «Судової влади України». 

Згідно з матеріалами справи, 2008 року жінка вирішила придбати у м. Дніпро квартиру. За майбутнє помешкання вона сплатила власнику нерухомості 62 тисячі доларів. Кошти надавала під розписки. Втім, угода не відбулась, і жінка звернулась до продавця, щоб повернути гроші. Проте власник житла відмовився їх повертати.

Ця справа дійшла до судів. Ще 2012 року суди Дніпропетровської області ухвалили рішення про повернення жінці частини боргу. А 2015 року справа опинилась на розгляді Заводського районного суду Запоріжжя. 

У Запоріжжі суд розглядав позов про повернення іншої частини коштів – 53 тисяч доларів. Того ж 2015 року Заводський районний суд прийняв рішення повернути ці гроші жінці. Втім, наприкінці 2016 року власник нерухомості вирішив сам звернутись до цього ж суду із заявою про перегляд справи за нововиявленими обставинами. 2017 року справу почав розглядати суддя Олександр Федоренко

У липні 2017 року він провів засідання без жінки і без власника нерухомості, ухвалив скасувати попереднє рішення Заводського райсуду від 2015 року і прийняв нове: зобов’язав жінку повернути власнику житла весь стягнутий з нього борг під час виконання попереднього судового рішення. Мова йшла про 1,12 мільйона гривень ( 32 тисячі доларів боргу та 21 тисячу доларів відсотків). 

Після цього жінка звернулась до Вищої ради правосуддя зі скаргою на суддю Олександра Федоренка. 30 травня 2019 року Вища рада правосуддя ухвалила звільнити його з посади судді Заводського районного суду міста Запоріжжя за вчинення істотного дисциплінарного проступку.

У липні того ж року слідчі Державного бюро розслідувань оголосили вже колишньому судді підозру за статтею про постановлення завідомо неправосудного рішення, що спричинило тяжкі наслідки (ч.2 ст. 375 КК). У серпні Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області застосував до судді запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання.

Обвинувальний акт відносно Олександра Федоренка скерували до Заводського райсуду Запоріжжя. Втім, більшість його колишніх колег заявили про самовідвід у справі. Далі матеріали справи направили до Ленінського районного суду Запоріжжя, і з рештою у цьому році – до Томаківського районного суду Дніпропетровської області, який почав розглядати справу

Останнє судове засідання у справі мало відбутись 14 грудня, а нове судове засідання призначили на 24 грудня цього року. У разі доведення вини колишньому судді загрожує покарання у вигляді позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

Додамо, що цього року Орджонікідзевський суд міста додатково оштрафував суддю за несвоєчасне декларування статків після звільнення з посади.

Читайте також: У Запоріжжі суддю звільнили від відповідальності за неподану декларацію