Депутатський фонд Запоріжжя наступного року складе 64 мільйони

Депутати Запорізької міської ради розглянуть проєкт рішення про затвердження «Програми використання коштів депутатського фонду у 2021 році». Згідно документу, загальна сума депутатського фонду на наступний рік складе 64 мільйони гривень.

Відповідний проєкт рішення опублікований на сайті міськради (№12) .

Депутатський фонд – це гроші з бюджету міста, які обранці мають право розподіляти на потреби мешканців Запоріжжя. Щороку міськрада затверджує програму використання таких коштів. Згідно запропонованої програми на 2021 рік, загальний розмір депутатського фонду у Запоріжжі складе 64 мільйони гривень. Таким чином, кожному депутату нададуть можливість розподілити з міського бюджету один мільйон гривень на рік.

Ці гроші кожен обранець за власною ініціативою зможе спрямувати на вирішення проблем виборців, в тому числі й на матеріальну допомогу. У документі зазначається, що 2021 року кожен депутат міськради може спрямувати на надання грошової допомоги мешканцям міста до 50% коштів зі свого фонду – тобто до 500 тисяч гривень.

2020 року, згідно раніше затвердженої програми, депутати мали право спрямувати на надання матеріальної допомоги до 40% коштів, тобто до 400 тисяч гривень. Попереднього 2019 року цей показник складав 30%.

2019 року одну з найбільших сум матеріальної допомоги отримала донька депутата Запорізької міської ради від «Опозиційного блоку» Олександра Гончара – їй сукупно надали 234 тисячі гривень матеріальної допомоги.Також кошти отримували інші родичі та помічники обранців. 

Читайте також: У Запоріжжі скорочують фінансову допомогу з бюджету для підприємців