У Запоріжжі суд закрив справу проти поліцейського за несвоєчасне декларування статків

Відносно колишнього патрульного поліції Запоріжжя співробітники НАЗК склали протокол про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією. Він несвоєчасно подав декларацію після звільнення. Нещодавно суд закрив провадження у справі, посилаючись на повільність дій НАЗК.

Про це йдеться у постанові Орджонікідзевського суду Запоріжжя.

Згідно з матеріалами справи, сержанта поліції звільнили з лав патрульної служби ще у серпні 2018 року. Він був зобов’язаний до 1 квітня 2019 року подати декларацію за 2018 рік, проте вчасно цього не зробив.

У квітні 2019 року заступник Департаменту патрульної поліції надіслав лист з повідовленням про порушення до Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК). Разом з тим, в агентстві склали протокол про порушення лише 29 липня 2020 року. Тобто, більше ніж через рік. 

Справу передали до Орджонікідзевського районного суду Запоріжжя. У суді представники прокуратури просили притягнути експатрульного до відповідальності та оштрафувати його на 850 гривень. Сам колишній патрульний під час судового засідання свою вину визнав та пояснив суду, що умислу у нього на несвоєчасне подання декларації не було. А документ до НАЗК він з рештою подав у червні 2019 року.

Суд дійшов висновку, що провадження у справі потрібно закрити,  адже на момент розгляду справи минуло більше 6 місяців. Тобто, закінчились строки накладення адміністративного стягнення.

Таким чином, своєю постановою суд закрив справу проти патрульного поліції у зв`язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення. Це рішення набуло законної сили.

Нагадаємо, стаття про несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (ч.1 ст.172-6 КУпАП) передбачає штраф від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 гривень).

Читайте також: У Запорізької обласної ради з’явився новий очільник