Поліція відкрила кримінальну справу через мітинг проти будівництва каолінового кар’єру

Низка протестів проти розробки кар’єру з видобутку каоліну під Вільнянськом почалась 10 січня. Після чергової акції мітингувальників у поліції відкрили кримінальне провадження. 

Про це повідомляє ГУ НП в Запорізькій області. 

Події навколо “Біляївського збагачувального комбінату”, який збирається займатися розробкою коалінового кар’єру під Вільнянськом, розгортаються протягом останніх трьох років. За твердженнями представників забудовника, комбінат має ліцензію на видобуток каоліну – цінної сировини, що використовується у промисловості. Натомість місцеві жителі наголошують на шкідливості розробки родовища та вважають її незаконною. 

За повідомленнями місцевих жителів, 8 та 9 січня “Біляївський збагачувальний комбінат” почав підготовчі роботи з розробки кар’єру. 10 січня з цього приводу представники громади влаштували мітинг під Вільнянськом. Він продовжився учора, 12 січня.

Тоді поблизу села Матвіївка близько 120 активістів перекрили трасу «Харків-Сімферополь». Вони вимагали припинити роботи із видобутку каоліну біля села Біляївка Вільнянського району – воно знаходиться у 17 кілометрах від місця, де було перекрито трасу. Додатково мітингувальники перекрили проїзд на вулиці Скворцова в Заводському районі Запоріжжя, наголошуючи, що це безстрокова акція протесту.

У поліції повідомили, що відкрили кримінальне провадження з цього приводу. Зокрема за статтею про заклики до вчинення дій, що загрожують громадському порядку (ст. 295 КК).  Повідомляється також, що на охорону порядку у місцях проведення мітингів було задіяно більше 80 працівників поліції. 

13 січня у Запорізькій ОДА поінформували, що терміново буде відновлена робоча група з вивчення ситуації навколо будівництва Біляївського каолінового кар’єру.

Читайте також: У Запоріжжі оголосили 100-мільйонний тендер на будівництво дороги у Південному мікрорайоні