Колишньому депутату із Запоріжжя загрожує позбавлення волі та конфіскація майна

До суду скерували обвинувальний акт відносно ексдепутата Запорізької міської ради від “Опозиційного блоку” та заступника голови постійної комісії з питань комунальної власності, приватизації та земельних відносин Олександра Тищенка. Його обвинувачують у хабарництві.

Про це йдеться у повідомленні прокуратури АР Крим.

Прокуратура АР Крим здійснювала процесуальне керівництво досудового розслідування відносно запорізького депутата. Наразі його обвинувачують за статтями про одержання хабара у великому розмірі, поєднане з вимаганням (ч.3 ст. 368 КК) та зловживання впливом (ч.2 ст. 369-2 КК).

Нагадаємо, Олександра Тищенка затримали співробітники СБУ 2 червня 2020 року у Запоріжжі після отримання ним частини хабара в розмірі 243 тисяч гривень. До цього вони задокументували отримання депутатом 97 тисяч гривень у якості першої частини хабара. За даними слідства, у загальну суму 340 тисяч гривень він оцінив виділення земельної ділянки на березі Дніпра під приватний будинок. При цьому всі необхідні документи заявник подав до міськради ще у 2017 році, проте Олександр Тищенко усіляко затримував процес погодження оформлення земельної ділянки, аби змусити за це заплатити.

У червні 2020 року Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області обрав запобіжний захід для депутата: тримання під вартою на строк 60 діб в Запорізькому СІЗО, але з можливістю внесення застави у розмірі 400 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становило 840 800 гривень. Гроші були внесені, після чого Тищенка звільнили.

Наразі Олександру Тищенку загрожує позбавлення волі на строк від п’яти до 10 років з конфіскацією майна, а також позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Читайте також: У ЗАПОРІЖЖІ СУД ВІДМОВИВСЯ РОЗГЛЯДАТИ СПРАВУ ПРО МІЛЬЙОННИЙ ХАБАР АДВОКАТА