З каолінового кар’єру під Вільнянськом вивезуть техніку

10 січня почалась низка протестів проти будівництва кар’єру з видобутку каоліну під Вільнянськом. Наразі відомо, що будівництво тимчасово зупиняють.

Про це повідомив голова Запорізької ОДА Олександр Старух.

За повідомленнями місцевих жителів, “Біляївський збагачувальний комбінат”, який має намір будівництва кар’єру, 8 та 9 січня почав підготовчі роботи. 10 січня з цього приводу місцеві жителі влаштували мітинг, який продовжився 12 січня. Зокрема, представники громади наголошують на шкідливості розробки родовища та вимагають її припинити.

У поліції на дії мітингувальників відреагували кримінальної справою, а у Запорізькій ОДА повідомили про створення робочої групи з вивчення конфліктної ситуації. 19 січня голова Запорізької ОДА повідомив, що співрацювати із групою буде засновник комбінату Олександр Вотінцев, а роботи під Вільнянськом тимчасово будуть припинені. 

«Перший крок – протягом 48 годин буде припинено будівельні роботи та вивезено техніку»,  – написав на своїй сторінці у соцмережі Facebook Олександр Старух.

З його слів, наразі в судах розглядають дві справи стосовно ТОВ “Біляївський збагачувальний комбінат”. Зокрема, позов органу місцевого самоврядування про скасування спецдозволу на користування надрами та об’єднаний позов громадських активістів про скасування висновку з оцінки впливу на довкілля планової діяльності розробки Біляївського родовища первинних каолінів.

Крім того, поліція розслідує дві кримінальних справи щодо обставин, пов’язаних із подіями навколо цього родовища.

Читайте також: Колишньому депутату із Запоріжжя загрожує позбавлення волі та конфіскація майна