Люстрований Ярмощук домігся поновлення на роботі, щоб потім відмовитися від посади

Депутат Запорізької обласної ради від партії “Опозиційна платформа – за життя” Микола Ярмощук з 2014 року судився за поновлення на посаді директора департаменту освіти і науки Запорізької ОДА. Він виграв справу, проте тепер відмовляється від посади.

Про це йдеться в ухвалі Третього апеляційного адміністративного суду.

У лютому 2014 року Микола Ярмощук був призначений директором департаменту освіти і науки Запорізької ОДА. У вересні того ж року прийняли закон «Про очищення влади», згідно якого під звільнення потрапили посадовці, які обіймали керівні посади за часів Януковича. У Запоріжжі положення цього закону застосували і до Миколи Ярмощука. Його звільнили за розпорядженням голови Запорізької ОДА від 27 жовтня 2014 року (№193-к) та згодом внесли до Єдиного державного реєстру осіб, щодо яких застосували положення закону «Про очищення влади».

zor.gov.ua

У листопаді 2014 року посадовець звернувся із позовом до Запорізького окружного адміністративного суду про скасування розпорядження про його звільнення та поновлення на роботі. Розгляд позову тривав у судах майже шість років. 28 вересня 2020 року суд вирішив поновити посадовця на роботі та стягнути з департаменту освіти і науки Запорізької ОДА на користь Ярмощука середній заробіток за час вимушеного прогулу у розмірі 155,7 тисячі гривень. 

У листопаді 2020 року Микола Ярмощук звернувся до Третього апеляційного адміністративного суду, щоб стягнути більшу суму – 635,8 тисячі гривень.

Втім, 15 січня 2021 року подав до цього ж суду спільну з департаментом освіти і науки Запорізької ОДА заяву, в якій йшлося про затвердження умов примирення у цій справі. Зокрема, сторони дійшли згоди, що Микола Ярмощук погоджується отримати лише 155,7 тисячі гривень компенсації за час вимушеного прогулу та відмовляється від вимог щодо стягнення ще близько 480 тисяч гривень. Крім того, посадовець відмовляється від поновлення на посаді директора департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації, адже у травні цього року йому виповниться 65 років і це зробить неможливим його перебування на державній службі. Суд поки що відмовив у затвердженні таких умов, – йдеться в ухвалі від 20 січня. 

Нагадаємо, у жовтні 2020 року Миколу Ярмощука було обрано депутатом Запорізької обласної ради від “Опозиційної платформи — за життя”. Наразі він значиться директором комунального закладу «Запорізький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Запорізької облради.

Читайте також: Президент ввів санкції проти китайських інвесторів «Мотор Січі». Їх діяльність розслідує СБУ