В Україні просять заблокувати пропагандистські телеканали

Президент України Володимир Зеленський своїм указом від 2 лютого ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про застосування санкцій проти народного депутата Тараса Козака та телеканалів Віктора Медведчука, які почали зникати із ефіру. Наразі Україна також звернулася до компаній Google та YouTube з проханням заблокувати акаунти проросійських каналів і припинити їх мовлення в інтернеті.

Про це повідомляє “НВ”.

Згідно указу, під санкції потрапило вісім товариств: “Аріадна ТВ”, “Новий формат ТВ”, “ТВ Вибір”, “Телерадіокомпанія “112-ТВ”, “Лідер ТВ”, “Партнер ТВ”, “Новини 24 години”, ТРК “Нові комунікації”. Щодо всіх названих компаній запровадили обмеження строком на п’ять років. Деякі із організацій віщали під логотипами каналів “112 Україна”, NewsOne та ZIK, які зникли із ефіру. Офіційно санкції запровадили, щоб протидіяти російській інформаційній пропаганді. Діяльність названих організацій пов’язують із Віктором Медведчуком нардепом ВРУ від “Опозиційної платформи — за життя” та кумом президента РФ.

Наразі відомо, що Україна також звернулася до компаній Google та YouTube з проханням заблокувати акаунти проросійських каналів, щоб припинити їх мовлення також в інтернеті.

Натомість, нардепи від ОПЗЖ заявили, що будуть ініціювати імпічмент Президенту України через введення санкцій проти каналів, – повідомило “НВ”. На сайті ZIK офіційно поінформували, що телеканали “112 Україна”, NewsOne і ZIK готують позови до суду щодо запроваджених обмежень.

Нагадаємо, застосувати санкції до названих організацій пропонували ще 2018 року

Читайте також: У Запоріжжі поліція відкрила кримінальну справу через перешкоджання журналістам