Фірташ оскаржує в суді рішення про приватизацію частки ЗТМК

Кіпрська офшорна фірма Tolexis Trading Limited, що володіє часткою “Запорізького титано-магнієвого комбінату”, подала позов до Господарського суду Києва та оскаржує рішення Фонду держмайна України про приватизацію ЗТМК.

Про це йдеться в ухвалі Господарського суду м. Києва.

У грудні минулого року Фонд держмайна видав документ про проведення приватизації державної частки запорізького комбінату у 51%. При цьому було змінено статут ЗТМК, аби позбавити офшорне підприємство права на першочергове придбання акцій комбінату. Компанія Tolexis Trading Limited звернулась до Господарського суду м. Києва, щоб оскаржити таке рішення.

6 січня цього року Господарський суд Києва відкрив провадження у справі. Згідно судової ухвали, Tolexis Trading Limited  просить визнати недійсним наказ Фонду держмайна №1971 та визнати за ним переважне право на придбання державної частки ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат»

Наприкінці січня від “Запорізького титано-магнієвого комбінату” до суду надійшла заява, у якій представники комбінату просили взяти участь у першому судовому засіданні в режимі відеоконференції – через запроваджений карантин. Проте своєю ухвалою від 1 лютого суд відмовив у задоволенні такої заяви.   

Нагадаємо, Tolexis Trading Limited, афільована з Group DF Дмитра Фірташа, стала співвласником ЗТМК у 2013 році. Тоді підприємство очолив Володимир Сивак. Компанії передали 49% державних акцій за умови проведення модернізації виробництва на запорізькому заводі. Інвестиційні зобов’язання складали 110 мільйонів доларів.

Читайте також: Президент ввів санкції проти китайських інвесторів «Мотор Січі». Їх діяльність розслідує СБУ