В Запоріжжі у поліцейського вилучили службове посвідчення

Запорізькому слідчому, підозрюваному в отриманні 10 тисяч доларів хабара, обрали запобіжний захід. Також нещодавно відсторонили від посади та вилучили у нього службове посвідчення.

Про це йдеться в ухвалі Мелітопольського міськрайонного суду.

26 січня 2021 року слідчого Запорізького райвідділу ГУ НП в Запорізькій області затримали співробітники СБУ та ДБР після отримання ним хабара. Наступного дня поліцейському вручили підозру за статтею про одержання хабара у великому розмірі, поєднане з вимаганням (ч 3. ст. 368 КК).

Згідно з матеріалами справи, 25-річний слідчий дізнався, що в Запорізькому слідчому ізоляторі утримується чоловік, якого обвинувачують у низці злочинів: шахрайство у великому розмірі, підробка документів, надання хабарів службовим особам. Поліцейський у телефонній розмові запропонував чоловіку посприяти у зміні запобіжного заходу на більш м’який, а саме звільнити з-під варти, – вважає слідство. За це просив хабар у розмірі 10 тисяч доларів. При цьому наголошував, що у разі відмови його колеги будуть наполягати на продовженні запобіжного заходу у вигляді тримання в СІЗО.

26 січня дружина обвинуваченого передала поліцейському 282 тисячі гривень (еквівалент 10 тисяч доларів) за звільнення з-під варти свого чоловіка. Після цього поліцейського затримали співробітники СБУ та ДБР. Слідство звернулось до суду з клопотанням про застосування запобіжного заходу до поліцейського у вигляді тримання в СІЗО. Своєю ухвалою від 28 січня суд задовольнив це клопотання та обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб. Проте одночасно визначив можливість внесення застави – 113 500 гривень.

Пізніше до суду також подали клопотання про відсторонення від посади. 2 лютого 2021 року Мелітопольський міськрайонний суд ухвалив відсторонити поліцейського від посади слідчого Запорізького райвідділу ГУ НП в Запорізькій області строком на два місяці та вилучити у нього службове посвідчення на час відсторонення.

Наразі поліцейському загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна.

Читайте також: У Запоріжжі відбувся замах на суддю, яка розглядає резонансну справу