В Південному мікрорайоні приватна фірма зводить житловий комплекс, не орендуючи землю

В Південному мікрорайоні Запоріжжя на ділянці в один гектар по вулиці Новокузнецькій розпочалося будівництво житлового комплексу. Земельна ділянка, на якій воно триває, знаходиться у постійному користуванні КП “Управління капітального будівництва”. КП замовило забудову разом з приватною фірмою, пов’язаною із підприємцями, що звели елітний житловий комплекс на Великому Лузі. 

Дані наведені в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва.

Будівництво розпочалось на земельній ділянці 1,04 га, розташованій у 4-му Південному мікрорайоні Запоріжжя, неподалік від будинку по вул. Новокузнецька, 34 А. Згідно документів, там збираються звести житловий комплекс “Австрійський квартал” із п’яти корпусів (9 поверхів кожен). 

Згідно з повідомленням про початок виконання робіт, опублікований на порталі Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, замовником зведення житлового комплексу в Південному мікрорайоні є ТОВ «Берег Скіфів» та КП «Управління капітального будівництва»

Керівником та власником підприємства «Берег Скіфів» є зареєстрований у Маріуполі Олексій ФедоровВін також очолює ОСББ «Ренесанс» – елітний житловий комплекс, розташований за адресою Розваги, 27 на Великому Лузі. За цією ж адресою у серпні 2019 року було зареєстровано і ТОВ «Берег Скіфів».

Федоров також володіє часткою одеської фірми «СПС-Інвест» разом з одеситом Олександром Присяжнюком. «СПС-Інвест» отримала ділянку у 5 гектарів на Великому Лузі у 2007 році для розташування житлово-оздоровчого комплексу, хоча за Генпланом, там мав бути дитячий табір.

Земельна ділянка у Південному мікрорайоні (2310100000:03:041:0086), на якій зводять комплекс, знаходиться у постійному користуванні КП “Управління капітального будівництва”, – зазначається у державному реєстрі речових прав.  Тобто, міський бюджет не отримує коштів за її оренду. 

 

Згідно даних реєстру, КП оформило право постійного користування на вказану ділянку у жовтні 2020 року за рішенням Запорізької міської ради. Відповідне рішення міськрада прийняла у серпні 2020 року. В рішенні йдеться про те, що раніше КП “Управління капітального будівництва” зверталось щодо розроблення проєкту землеустрою цієї ділянки для її подальшого отримання у користування.

Нагадаємо, аналогічним чином, тобто без укладення договору оренди землі із забудовником, у Запоріжжі почали будівництво житлового комплексу по вул. Перемоги. 

Читайте також: МОЗ анонсувало початок “ковідної” вакцинації. Записатися можна буде на спеціальному порталі