Від депутата Запорізької міськради у суді вимагають 1 гривню

З депутата Запорізької міськради Михайла Прасола через суд намагаються стягнути 1 гривню у якості компенсації за моральну шкоду. Справа стосується опублікованої інформації у соцмережі Facebook.

Про це йдеться в ухвалі Шевченківського районного суду Запоріжжя.

Євген Черняк

Згідно ухвали, ще у серпні 2017 року було відкрито провадження у справі за позовом бізнесмена та власника алкогольного виробництва Євгена Черняка до Михайла Прасола. У суді Євген Черняк просив визнати недостовірною інформацію, яку депутат поширив на своїй сторінці у соцмережі Facebook. У відповідній публікації йшлося про несплату податків бізнесменом до бюджету та начебто відкриті з цього приводу кримінальні справи.

Тож, у суді Євген Черняк просив зобов’язати Михайла Прасола спростувати цю інформацію шляхом публікації в соцмережі резолютивної частини рішення суду у цій справі. А також заборонити депутату розповсюджувати подібні публікації. Крім того, бізнесмен попросив суд стягнути з Михайла Прасола 1 гривню – у якості відшкодування моральної шкоди.

Михайло Прасол

Розглядати позов 2017 року почав Шевченківський районний суд Запоріжжя. За минулий час суд двічі призначав підготовче засідання у справі — 2018 та 2019 року. Того ж 2019 року представники бізнесмена заявили відвід судді з огляду на те, що були сумніви у її неупередженості. Проте суд постановив відмовити у задоволенні такої заяви. У результаті, перший розгляд справи по суті призначили на лютий 2020 року. Наразі відомо, що судові засідання тривають дотепер.

Із останньої оприлюдненої судової ухвали від січня 2021 року відомо, що наступне засідання відбудеться 15 березня 2021 року — в режимі відеоконференції. 

Читайте також: Мільйонні оборудки «Демосу»: як розслідують справу запорізьких ювелірів