У Запоріжжі за хабар судять посадовця виконавчої служби

Заступника начальника Шевченківського відділу державної виконавчої служби Запоріжжя обвинувачують в отриманні 16 тисяч гривень хабара. За даними слідства, вимагав та отримав гроші за зняття арешту з майна боржника у виконавчому провадженні.

Про це йдеться в ухвалі Орджонікідзевського районного суду Запоріжжя.

Згідно з матеріалами справи, на початку 2020 року до Шевченківського районного суду Запоріжжя звернулись із позовом про стягнення боргу за договором позики в розмірі майже 315 тисяч гривень. Суд прийняв рішення стягнути ці кошти на користь позивача, після чого заступник начальника Шевченківського відділу державної виконавчої служби Запоріжжя розпочав виконавче провадження у справі. У зв’язку із цим він виніс постанову про арешт майна боржника. Мова йшла про частину житлового будинку.

У червні 2020 року до Шевченківського відділу ДВС звернувся із листом сам стягувач боргів, який попросив припинити це провадження та зняти арешт з майна. А у листопаді він почав оформлювати право власності на частку житла свого боржника. Втім, виявилось, що арешт з майна не знятий.

З цього приводу він знову звернувся до виконавчої служби. Під час бесіди заступник начальника Шевченківського відділу ДВС заявив, що за 16 тисяч гривень він припинить арешт майна, що дозволить стягувачу оформити документи, – йдеться у матеріалах справи. За даними слідства, 11 грудня 2020 року у власному службовому кабінеті посадовець отримав ці кошти у якості хабара, після чого був затриманий правоохоронцями. Наступного дня йому повідомили про підозру за статтею про одержання хабара, поєднане з вимаганням (ч.3 ст. 368 КК).

10 лютого 2021 року обвинувальний акт у справі скерували до суду. Справу буде розглядати Шевченківський районний суд Запоріжжя. Наразі відомо, що наступне судове засідання призначили на 26 лютого.

Санкція статті, яку інкримінують посадовцю, передбачає від 5 до 10 років позбавлення волі, з конфіскацією майна.

Читайте також: В центрі Запоріжжя знову спиляють дерева під забудову