Фракція «Слуги народу» пропонує до складу виконкому Запорізької міськради експосадовця з кримінальним шлейфом

На розгляд Запорізької міськради поданий проєкт рішення, яким пропонують затвердити Владислава Марченка до складу виконавчого комітету Запорізької міської ради. Наразі він є фігурантом кримінальної справи про зловживання на тендерах.

Відповідний проєкт рішення опубліковано на сайті міськради.

У пояснювальній записці зазначається, що пропозиція про затвердження Владислава Марченка до складу виконавчого комітету Запорізької міської ради надійшла від депутатської фракції «Слуга народу».

Владислава Марченка, кандидатуру якого пропонують до виконкому, у жовтні 2015 року було обрано депутатом Запорізької обласної ради за списками партії «Самопоміч». У грудні того ж року його обрали заступником голови Запорізької обласної ради.

Світлина – photo.unian.ua

Наприкінці 2017 року його затримали правоохоронці та оголосили підозру за статтею заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем за попередньою змовою групи осіб (ч.5 ст.191 КК). Таких заходів було вжито в межах розслідування кримінальної справи про зловживання на тендерах.

За версією слідства, Марченко став учасниками оборудки й нібито приймав участь у розробці та виготовленні фіктивної документації для процедур публічних закупівель щодо благоустрою низки спортивних майданчиків у запорізьких школах, а також парку відпочинку у Мелітополі.

Йшлося про понад 10 тендерів. Загальні збитки для бюджетів Запоріжжя та Мелітополя від таких дій правоохоронці оцінили у 87 мільйонів гривень. Обвинувальний акт у справі скерували до суду у березні 2019 року. Судовий розгляд цієї справи триває дотепер.

Розгляд відбувається в Орджонікідзевському районному суді Запоріжжя. Наступне судове засідання, згідно даних порталу Судової влади України, призначено на 19 березня 2021 року.

Читайте також: Мерія Запоріжжя визначила переможця тендеру на будівництво нової дороги у Південному мікрорайоні