До України прибула перша партія вакцини від COVID-19

До України з Індії прибули перші пів мільйона доз вакцини від коронавірусу. Про це повідомив очільник МОЗ Максим Степанов. Президент Володимир Зеленський опублікував у своєму Twitter відео розвантаження літака з вакциною.

Йдеться про вакцину Oxford/AstraZeneca.

Препарат має торговельну назву Covishield. Напередодні МОЗ зареєструвало цю вакцину. Її розробив Оксфордський університет та британсько-шведська компанія AstraZeneca, а виготовляють вакцину в Індії за ліцензією.

Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендувала її використання для населення старше 18 років. За результатами досліджень, ефективність вакцини складає 76%. Препарат вважається найдоступнішим через низьку вартість та нескладні умови зберігання. Раніше в МОЗ України повідомляли про початок вакцинації в країні з 15 лютого. Затримка, за офіційною версією, виникла через логістичні проблеми. 

Нагадаємо, наприкінці січня у Запорізькій ОДА поінформували, що щеплення проти вірусу в області будуть робити 24 мобільні бригади у складі сімейного лікаря, двох медсестер та водія. Жителів області вакцинуватимуть по черзі і добровільно. За затвердженим порядком першими вакцинуватися мають медики, що працюють з хворими на COVID-19.

Читайте також: Гроші особливого призначення: як на Запоріжжі витратили “ковідні” кошти