Верховний Суд визнав винним у хабарництві запорізького посадовця

Мова йде про Андрія Муштая, який раніше обіймав посаду голови Запорізького обласного відділення комітету з фізичного виховання та спорту. Його остаточно засудили до 5 років позбавлення волі.

Про це йдеться у постанові Верховного Суду України.

Згідно з матеріалами справи, 2014 року Андрій Муштай обіймав посаду голови Запорізького обласного відділення комітету з фізичного виховання та спорту. У травні того ж року він звернувся до підприємця Олега Комаренка, який орендував спортивний зал комітету. Від останнього став вимагати щомісячний хабар у розмірі 3 тисяч гривень, інакше погрожував розірвати договір оренди.

Андрій Муштай

У квітні 2015 року Муштай повідомив Комаренку, що той винен йому вже 25 тисяч гривень несплачених коштів. Пізніше з цього приводу стався конфлікт, у результаті якого голова запорізького комітету з фізичного виховання завдав тілесних ушкоджень Комаренку.

9 червня того ж року Андрій Муштай, знаходячись у приміщенні Запорізького обласного відділення комітету з фізичного виховання та спорту, отримав від підприємця частину хабара в розмірі 17 тисяч гривень. Після цього був затриманий співробітниками СБУ. 

5 липня 2019 року Жовтневий районний суд Запоріжжя визнав винним Андрія Муштая за статтею про отримання хабара, поєднане з вимаганням (ч.3 ст. 368 КК). Суд призначив йому покарання у вигляді позбавлення волі строком на п`ять років, з конфіскацією особистого майна. Посадовець намагався оскаржити це рішення в Запорізькому апеляційному суді, який 17 лютого 2020 року ухвалив залишити вирок суду першої інстанції без змін.

Затримання посадовця

Після оголошення цього рішення Андрій Муштай почав переховуватись, його було оголошено у розшук. Посадовця затримали у червні 2020 року та доставили у Біленьківську виправну колонію №99 для відбування покарання.

Захист Андрія Муштая подав касаційну скаргу до Верховного Суду України, у якій клопотав скасувати вирок першого суду та ухвалу Запорізького апеляційного суду.

Втім, згідно постанови колегії суддів Касаційного кримінального суду Верховного Суду України, яку оприлюднили 16 лютого цього року, скаргу захисників Андрія Муштая залишили без задоволення. Постанова набрала законної сили і оскарженню більше не підлягає. Таким чином, Андрія Муштая остаточно визнали винним у хабарництві.

Додамо, що підприємець Олег Комаренко з березня 2016 року почав обіймати посаду директора КП “Центральний парк культури та відпочинку “Дубовий гай” у Запоріжжі. Наразі його судять за смерть дитини у парку.

Читайте також: Запорізьке КП «Паркування» замовило юридичні послуги за 66 тисяч гривень