У Запоріжжі преміюють не всіх учасників архітектурного конкурсу

У департаменті архітектури та містобудування Запорізької міськради остаточно визначились із кращим проєктом пам’ятника захисникам України. Група його авторів отримає 100 тисяч гривень премії. Друге та третє місце в архітектурному конкурсі жоден з проєктів не посів.

Про це повідомили у міськраді.

Нагадаємо, минулого року у місті оголосили архітектурний конкурс на кращий проєкт пам’ятника захисникам України. Його планують встановити у сквері Прикордонників, де раніше демонтували пам’ятник Дзержинському.  

Передбачалось, що учасникам конкурсу сплатять грошові премії – загалом 265 тисяч гривень. Так, 100 тисяч гривень мав отримати автор проєкту-переможця. Ще передбачались премії у розмірі 75 та 50 тисяч гривень за друге і третє місце. Додатково встановили дві заохочувальні премії по 20 тисяч гривень кожна.

Наразі у міськраді повідомляють, що переможним визнали проєкт 305764. Це проєкт пам’ятника у вигляді здвоєного тризубу. Групі його авторів сплатять заплановані 100 тисяч гривень. Вартість встановлення цього пам’ятника наразі оцінюють в 10 мільйонів гривень.

Втім, друге та третє місце в конкурсі не посів жоден з проєктів, оскільки не набрав необхідної кількості голосів, – йдеться у повідомленні міськради. Таким чином, обіцяний призовий фонд виплачуватись не буде. Разом з тим, авторам двох пропозицій сплатять заохочувальні премії в розмірі 20 тисяч гривень.

Зокрема, заохочувальну премію отримає група авторів проєкту 032217. 

Також 20 тисяч гривень одержить автор проєкту № 124689, що наведений нижче. 

Цю роботу створив Юрій Лукашев, син відомого у місті архітектора Віктора Лукашева – автора багатьох робіт, й зокрема спроєктованого “Александр Холла ” у Запоріжжі та аквапарку в Кирилівці. 

Читайте також: У Запорізькій області починається вакцинація від коронавірусу