В Україні розпочалася безкоштовна вакцинація. Записатися можна онлайн

З 1 березня запрацював сервіс із запису на вакцинацію від COVID-19. Це можна зробити на сайті державних послуг «Дія», у додатку «Дія» або ж через контакт-центр Міністерства охорони здоров’я за телефоном 0 800 60 20 19. В усіх випадках необхідно буде надати інформацію про свої реєстраційні дані – номер паспорту, або ID-картки, місце проживання.

Інструкція наведена на сайті державних послуг “Дія”.

В усіх випадках процедура займає кілька хвилин. Також необхідно надати інформацію про вид своєї діяльності для розподілу вакцини за встановленим пріоритетом. Першими вакцинуються медики, згодом військовослужбовці, далі працівники соціальної сфери та мешканці спеціальних закладів, люди старші за 60 років, правоохоронці, потім вчителі і наостанок усі інші дорослі у віці від 18 до 59 років.

При записі користувач отримує повідомлення про те, що його внесено до черги і згодом він/вона зможе обрати зручні час та місце для отримання щеплення.

За словами очільника МОЗ Максима Степанова, у перший день на вакцинацію записалися близько 44 тисяч громадян України. Сам міністр також зробив публічне щеплення. Станом на 1 березня першу дозу щеплення отримали близько 5000 громадян. Інформація оновлюється на окремому порталі МОЗ.

Сьогодні у військовому шпиталі в зоні ООС щеплення зробив Президент Володимир Зеленський. Наразі Україна отримала 500 тисяч доз вакцини Covishield, що була розроблена Оксфордським університетом та вироблена в Індії.

У Запоріжжі минулого тижня щеплення отримали 97 медпрацівників – це лікарі мобільних бригад, що будуть проводити вакцинацію в області.

Читайте також: Проєкт фонтану на площі Запорізькій зробить фірма, що будувала у Софіївському парку