Запорізька лікарня закупила кисневі концентратори за завищеними цінами

“Міська лікарня №4”, що знаходиться у Заводському районі Запоріжжя, закупила п’ять кисневих концентраторів за 98,7 тисячі гривень. Закупівлю провели без конкурсу, з огляду на необхідність запобігання поширенню, локалізації та ліквідації спалахів хвороби Covid-19.

Про це повідомляється у системі “Prozorro”

Згідно документації, концентратори мають надійти до лікарні до кінця березня. За договором лікарня закупила п’ять концентраторів “Біомед” JAY-5AW за 98,7 тисячі гривень – по 19 740 гривень за один апарат. Ці апарати є дешевшою альтернативою систем подачі концентрованого кисню і виробляють його з оточуючого повітря. Їх закупили у ФОП Доброс Валерій Вікторович.

В той же час на сайті компанії “Біомед” зазначається, що концентратор JAY-5AW з такими самими технічними характеристиками коштує 17 850 гривень. Тобто, на 1890 гривень дешевше.

ФОП Доброс Валерій Вікторович зареєстрований підприємцем у Запоріжжі, своїм основним видом діяльності вказує ремонт і технічне обслуговування електронного й оптичного устатковання. Впродовж березня-серпня 2020 року, згідно даних системи “Prozorro”, він отримав замовлень за спрощеною “ковідною” процедурою на 2,75 мільйона гривень та увійшов до 15 найбільших постачальників “кoвідних” товарів в Запорізькій області.

Повідмлялося, що у травні минулого року комунальники Токмака замовили у підприємця апарати штучної вентиляції легень на чверть дорожче, ніж до цього такі самі апарати замовила сусідня Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня.

Читайте також: Що було у лютому? Дайджест від «Запорізького проекту розслідувань»