РНБО ухвалила рішення про націоналізацію «Мотор Січі»

Рада національної безпеки і оборони України ухвалила рішення про націоналізацію запорізького ПАТ «Мотор Січ». 

Про це під час сьогоднішнього брифінгу повідомив секретар РНБО Олексій Данілов.

«На сьогоднішній день прийнято відповідне рішення, згідно з яким підприємство «Мотор Січ» буде повернуто українському народу. Буде повернуто у власність українській державі, в законний, конституційний спосіб найближчим часом», – зазначив Данілов. Він додав, що процеси приватизації підприємств оборонно-промислового комплексу будуть розглядатися окремо.

Раніше, за словами керівництва “Мотор Січі”, підприємство отримало від китайських компаній близько 100 мільйонів доларів інвестицій.

Втім, секретар РНБО зауважив, що якщо гроші надійшли фірмам, зареєстрованим в офшорних зонах, то про порушення інвестиційних угод між Китаєм та Україною в даному випадку не йдеться.

Нагадаємо, керівництво «Мотор Січі» оголосило про продаж акцій підприємства у 2019 році. За словами його почесного директора та фактичного керівника В’ячеслава Богуслаєва, це робилося задля порятунку “Мотор Січі”.

Проти продажу офіційно виступили представники влади США. Цього року китайських інвесторів запорізького заводу, компанію Skyrizon, міністерство торгівлі країни внесло до санкційного списку як таку, що пов’язана з військовими замовленнями.

Читайте також: Фірташ оскаржує в суді рішення про приватизацію частки ЗТМК