Суд пом’якшив запобіжний захід військовому прокурору Запорізького гарнізону

У січні цього року в Запоріжжі затримали військового прокурора Запорізького гарнізону під час одержання ним хабара в розмірі 5000 доларів. Тоді його відсторонили від посади та відправили під цілодобовий домашній арешт. Нещодавно суд пом’якшив обраний раніше запобіжний захід.

Про це йдеться в ухвалі Мелітопольського міськрайонного суду.

Мова йде про військового прокурора Запорізького гарнізону Південного регіону України Андрія Сопівника. За попередніми даними слідства, він вимагав кошти від військовослужбовця за закриття проти нього кримінального провадження у справі про шахрайство. За це отримав 5000 доларів, – повідомили у січні правоохоронці.  При отриманні цих коштів 11 січня прокурора затримали і наступного дня йому повідомили про підозру за статтею про одержання хабара службовою особою, яка займає відповідальне становище, поєднане з вимаганням (ч.3 ст. 368 КК).

13 січня Мелітопольській міськрайонний суд Запорізької області обрав прокурору запобіжний захід. Зокрема,  застосував до нього цілодобовий домашній арешт на два місяці. Крім того, Андрія Сопівника відсторонили від посади до 15 березня 2021 року включно. 

10 березня Мелітопольський міськрайонний суд ухвалив продовжити для військового прокурора строк відсторонення від посади до 12 квітня 2021 року. Того ж дня суд прийняв іншу ухвалу, згідно якої Андрію Сопівнику змінили запобіжний захід: з цілодобового домашнього арешту на заборону залишати житло з 21.00 до 7.00.

Наразі санкція статті, за якою прокурору вручили підозру, передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна та з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років.

Нагадаємо, Андрій Сопівник очолив військову прокуратуру Запорізького гарнізону Південного регіону України у березні 2019 року.

Читайте також: Запорізький прокурор придбав автівку за пів мільйона