Проєкт реставрації історичної будівлі в Запоріжжі оцінили майже у 700 тисяч гривень

Мова йде про житловий будинок по проспекту Соборному, 234. Нещодавно у місті оголосили тендер на створення проєктно-кошторисної документації з реставрації його фасаду. На це запланували витратити 694 тисячі гривень.

Дані оприлюднені у системі «Prozorro».

Вказаний будинок є пам’яткою архітектури та містобудування місцевого значення, він розташований в межах історичного ареалу «Соціалістичне Запоріжжя». У 2020 році будинок зазнав значних руйнувань. Тоді повідомлялося, що мешканці почали екстрено виселятися з нього через появу тріщин всередині, зовні почала осипатися плитка. Влітку 2020 року запоріжани влаштовували з цього приводу мітинг та записали відеозвернення до влади

10 березня цього року департамент з управління житлово-комунальним господарством Запорізької міськради оголосив тендер на розробку проєктно-кошторисної документації з реставрації цього будинку. Зокрема, мова йде про реставрацію фасаду будівлі. На розробку проєкту запланували витратити 694 тисячі гривень, тендер поведуть 23 березня. 

У тендерних умовах зазначається, що проєкт має забезпечити максимальне збереження автентичності будинку та наводяться історичні відомості щодо нього. Зокрема, вказується, що його фасад виконано в стилі «сталінського ампіру» з численними детально промальованими елементами з використанням стилізації коринфського ордеру. 

Кошторис та проєкт мають розробити до кінця цього року. Раніше, у вересні 2020 року, департамент з управління житлово-комунальним господарством замовив проєкт та кошторис відновлення самого будинку, який має передбачати ремонт покрівлі, заміну інженерних мереж, відновлення вентиляційний шахт та інші роботи. Розробку цього проєкту тоді замовили за 654 тисячі гривень

Читайте також: Запоріжани просять збудувати майданчик для вигулу собак