Суд остаточно виправдав екскерівника запорізької поліції у справі про начебто нетверезе водіння

У липні 2020 року набула розголосу інформація про те, що колишнього очільника ГУ НП в Запорізькій області Олега Золотоношу патрульні затримали у нетверезому вигляді за кермом автівки. Нещодавно суд виніс остаточне рішення у цій справі. В ній про керування автівкою не йдеться.

Відповідну постанову оприлюднив Третій апеляційний адміністративний суд.

Інцидент трапився у Києві. Згідно з матеріалами справи, 15 липня 2020 року о першій годині ночі патрульні зупинили Олега Золотоношу біля дому його дружини на вулиці Драгомирова. У документах вони зафіксували, що Золотоноша був з ознаками алкогольного сп’яніння, у забрудненому одязі та висловлювався нецензурною лайкою, чим ображав громадську мораль.

Тоді на нього наділи кайданки та доставили до Печерського відділення поліції. Там склали постанову про притягнення до адміністративної відповідальності та оштрафували на 51 гривню за появу у громадському місці в нетверезому стані (ч.1 ст.178 КУпАП). Ниприкінці липня того ж року Олег Золотоноша почав оскаржувати цю постанову в Дніпропетровському районному суді.

Дослідивши матеріали справи суд встановив, що Олег Золотоноша перебував не в громадському місці, а знаходився поблизу житла дружини. Крім того, суд зазначив, що у матеріалах справи є лише відеозапис події, який відображав факт затримання, а не факт протиправної поведінки у громадському місці.

Своїм рішенням від 1 жовтня 2020 року Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області скасував постанову про притягнення Олега Золотоноші до адміністративної відповідальності та застосування до нього штрафу в розмірі 51 гривні. Також суд визнав протиправним затримання колишнього очільника запорізької поліції, застосування до нього кайданків та інші дії патрульних.

Департамент патрульної поліції Нацполіції України подав апеляційну скаргу на це рішення. 10 березня 2021 року Третій апеляційний адміністративний суд виніс постанову, якою підтвердив протиправність дій патрульних при затриманні Олега Золотоноші та залишив скаргу патрульної поліції без задоволення. Цю постанову оприлюднили 15 березня. Вона набрала законної сили, є остаточною та оскарженню не підлягає.

Нагадаємо, Олег Золотоноша з січня 2017 року до травня 2018 року очолював ГУ Нацполіції в Запорізькій області. 2020 року він працював в Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ. 

Читайте також: КП «Металург» замовляє послуги охорони на 1,6 мільйона гривень