Президент підписав указ про націоналізацію «Мотор Січі». Раніше суд арештував майно підприємства

Президент Володимир Зеленський 23 березня підписав указ про введення в дію рішення РНБО про націоналізацію «Мотор Січі». Контроль за виконанням рішення покладено на секретаря РНБО Олексія Данілова.

Документ опубліковано на офіційному сайті глави держави. 

Рішення про націоналізацію «Мотор Січі» РНБО ухвалила 11 березня. Тоді секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що Україна не порушувала інтересів іноземних інвесторів у справі про купівлю акцій запорізького підприємства. 

Після ухвалення вказаного рішення стало відомо, що Шевченківський районний суд Києва арештував усі акції та майно «Мотор Січі». Арешт, за повідомленням СБУ, було здійснено в рамках кримінального провадження за статтями про диверсію та державну зраду, а також незаконну приватизацію. В СБУ окремо зазначили, що «Мотор Січ» продовжить роботу зі збереженням робочих місць в рамках виробничих замовлень.

Наразі майно підприємства офіційно передано в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА). Про готовність взяти «Мотор Січ» в управління вже повідомив на свої сторінці у Facebook  гендиректор державного концерну «Укроборонпром» Юрій Гусєв. 

Читайте також: У справі про збиття ІЛ-76 з мелітопольським екіпажем на довічне засудили ватажка «ЛНР»