Суд обрав запобіжний захід посадовцю ОДА у справі про зловживання на 1 мільйон

Наприкінці березня правоохоронці оголосили підозру заступнику директора Департаменту капбудівництва Запорізької ОДА. Справа стосується затвердженя брехливих актів при реконструкції очисних споруд у Мелітополі на 1 млн грн. Нещодавно суд обрав посадовцю запобіжний захід. 

Про це йдеться в ухвалі Орджонікідзевського районного суду.

Згідно з матеріалами справи, Департамент капітального будівництва Запорізької облдержадміністрації у 2016 році замовив ТОВ “Мультипоінт” реконструкцію центральних очисних споруд КП “Водоканал” Мелітопольської міської ради вартістю 14 млн грн зі строками виконання робіт до кінця року.

Згодом фірма отримала 11,4 млн грн і силовики провели перевірку витрачання цих грошей. Експертиза показала різницю між записаними у актах роботами і фактично виконаними – на 1 млн грн.

З огляду на це, поліція наприкінці березня 2021 року оголосила підозру невказаним у справі заступнику директора Департаменту капбудівництва Запорізької ОДА та старшому інспектору відділу підготовки виробництва, технагляду, комплектації цього ж департаменту. Обох підозрюють у службовому недбальстві (ст. 367 КК України) – за підписання актів з неперевіреним обсягом робіт. Старший інспектор в ухвалі нині вказується офіційно непрацевлаштованим.

Суд обрав для них запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання (прибувати на виклик слідчого, повідомляти про зміну місця проживання та утримуватися від спілкування зі свідками). Поліція також хотіла відсторонити від посади заступника директора Департаменту, однак суд відмовив, оскільки підозрюваний не чинив перешкод слідству та надавав необхідні докази. Також під час вчинення ймовірного злочину він був на іншій посаді.

У повідомленні прокуратура також інформувала, що підозру отримав і директор фірми, однак відповідних ухвал у реєстрі знайти не вдалося.

Нині власником та директором ТОВ “Мультипоінт” є Олександр Славінський. Раніше директором значився Сергій Чекмарьов.

Заступником директора вказаного Департаменту з 2016 року є Андрій Гафаров. Його з 2020 року судять за недбалість при підписанні актів з реконструкції обласного тубдиспансеру з різницею робіт на 1,47 млн грн. Разом з ним у справі фігурує й колишній старший інспектор відділу підготовки виробництва, технагляду, комплектації ЗОДА Олександр Ігнатенко. Після роботи в облдержадміністрації він працював у міськраді, а 2020 року звільнився.

Читайте також: Батьки загиблої у «Дубовому Гаю» дівчини просять стягнути 3,2 мільйона гривень моральної шкоди