Мерія з другої спроби замовляє охорону своїх будівель – на 1 мільйон дорожче

Виконавчий комітет Запорізької міської ради 17 березня замовив Управлінню поліції охорони в Запорізькій області охорону своїх будівель за 3,8 млн грн. 

Про це повідомляється в системі публічних закупівель “Prozorro

Поліція має охороняти адміністративну будівлю та внутрішній двір виконавчого комітету Запорізької міської ради на проспекті Соборному, 206, а також адміністративну будівлю на вул. Зелінського, 3 (де розташовується Департамент архітектури та Управління земельних відносин).

Вказану закупівлю провели без конкурсу, посилаючись, зокрема, на постанову КМУ від 21.11.2018 №975 «Про затвердження категорій об’єктів державної форми власності та сфер державного регулювання, які підлягають охороні органами поліції охорони на договірних засадах», де нібито регламентована охорона об’єктів місцевого самоврядування саме органами поліції.

Раніше виконком вже намагався провести цю закупівлю. На минулий тендер подалося три учасники. І поліція охорони, конкуруючи з двома військовими частинами нацгвардії, з початкової пропозиції 3,8 млн грн знизила свою ціну до 2,8 млн грн.

Однак на завершальному етапі виконком цю закупівлю скасував, бо нібито не прописав неохідність залучення  фахівця з організації заходів охорони та використання пульту централізованого спостереження, який забезпечує реагування мобільних груп та дозволяє відслідковувати стан сигналізації.

На першому тендері виконком про можливість охорони своїх будівель тільки силами нацполіції не стверджував. Однак прописав вимогу про необхідність мати право застосувати вогнепальну нарізну короткоствольну зброю, на що скаржилася одна з приватних охоронних компаній.

Варто зазначити, що чотири попередніх роки (1,2,3,4) виконавчий комітет Запорізької міської ради замовляв послуги охорони цих будівель за конкурсною процедурою і конкуренцію поліції охорони складали приватні фірми. Втім завжди вигравала поліція.

Читайте також: На ринку Запоріжжя відбулися протести через локдаун