У Запоріжжі правоохоронці перевіряють роботу приватної томографії в обласній лікарні

Запорізьке районне управління поліції перевіряє тендер обласної клінічної лікарні на закупівлю діагностичних послуг у ПП “Центр комп’ютерної томографії”. Перевірку почали за заявою нардепа.

Про це йдеться в ухвалі Комунарського районного суду.

Згідно з матеріалами справи, КУ “Запорізька обласна клінічна лікарня” у лютому 2020 року замовила ПП “Центр комп’ютерної томографії” послуги медичної діагностики. Вартість становила 1 млн грн. Сума вказаного тендеру була орієнтовною, бо лікарня мала оплатити лише  вартість фактично зроблених за рік досліджень.

За умовами тендеру, фірма протягом року зобов`язалася провести до 1200 досліджень комп’ютерної томографії (по 845 грн/шт.) пацієнтам з підозрою на гостре порушення мозкового кровообігу. Робота вказаного томографа була необхідна для роботи двох відділень – неврології та нейрохірургії.

Втім, через декілька місяців після підписання договору поліція за заявою народного депутата відкрила кримінальне провадження і почала перевірку вказаного підряду. Суть претензій депутата зводилася до того, що лікарня порушила тендерну процедуру і уклала договір з ПП “Центр комп’ютерної томографії” для розтрати грошей. Детальних пояснень не наводилося.

За рік слідства поліція встигла оглянути томографічний кабінет, розташований у лікарні, допитати завідувача цим кабінетом та директора ПП “Центр комп’ютерної томографії”, а також трьох працівників обласної лікарні. 

Нещодавно правоохоронці клопотали в суді про продовження строків цього розслідування на рік, бо їм, зокрема, треба ще допитати пацієнтів. Суд це клопотання ухвалою від 5 квітня 2021 року задовольнив. 

Варто додати, що від початку функціонування системи “Prozorro” (з 2016 року) обласна клінічна лікарня жодного разу не замовляла послуги комп’ютерної томографії. Для “Центру комп’ютерної томографії” це була перша участь у закупівлі з конкуренцією. Водночас, на підтвердження досвіду фірма вказала лише дві дрібні угоди. Цього року обласна лікарня також замовила “Центру” послуги томографії орієнтовною вартістю 1 млн грн. 

ПП “Центр комп’ютерної томографії” володіють Сергій та Наталія Федорови. Це батьки нинішнього мера Мелітополя Івана Федорова та депутата Запорізької міськради Олександра Федорова. 

Іван Федоров раніше був першим заступником голови Запорізької облдержадміністрації. Також раніше він був директором і співвласником ПП “Центр комп’ютерної томографії”, а потім декларував отримання роялті від цієї фірми.

Читайте також: Пікет під “Запоріжгазом”: директор компанії написав заяву в поліцію про “захоплення будівлі” протестувальниками