Екскандидат в мери Запоріжжя програв у суді справу про захист ділової репутації

Суд частково задовольнив позов ТОВ «Місто для людей Запоріжжя» до колишнього депутата Запорізької міськради та екскандидата в мери Запоріжжя Віталія Рябцева про захист ділової репутації. Мова йде про  інформацію, яку політик опублікував на свої сторінці у соцмережі  Facebook незадовго до виборів.

Про це йдеться у рішенні Запорізького районного суду Запорізької області.

Згідно із судовим рішенням, ще у серпні 2020 року ТОВ «Місто для людей Запоріжжя» звернулось до суду з позовом до депутата та кандидата в мери Запоріжжя Віталія Рябцева про захист ділової репутації. За інформацією позивача, Рябцев на власній сторінці Facebook у липні 2020 року розмістив два дописи, які є недостовірними та такими, що принижують ділову репутацію компанії.

У першому дописі від 28 липня йшлося про те, що ТОВ «Місто для людей Запоріжжя» в незаконний спосіб, зокрема, підробкою підписів жителів будинку по вул. Трегубенка, 24, прийняла цей будинок в управління. У другому дописі від 29 липня депутат так само критикував компанію, порівнюючи її діяльність зі злочинною організацією.  

У суді представники компанії заявили, що твердження Рябцева про підробку з боку ТОВ «Місто для людей Запоріжжя» підписів мешканців багатоквартирного будинку по вул. Трегубенка, 24 є неправдивими. Також є безпідставними звинувачення Рябцева в участі ТОВ «Місто для людей Запоріжжя» у організованій злочинній організації.

Управляюча компанія просила суд визнати ці два дописи Рябцева недостовірними, а також зобов`язати його спростувати наведену інформацію на власній сторінці у соцмережі. Крім того, ТОВ «Місто для людей Запоріжжя» просило суд зобов`язати Віталія Рябцева провести брифінг, на якому зачитати вголос резолютивну частину даного судового рішення.

При розгляді справи суд дійшов висновку, що позивачем було доведено, що поширена інформація від 28 липня є недостовірною і такою, що порушує ділову репутацію ТОВ «Місто для людей Запоріжжя». Разом з тим, суд зазначив, що висловлювання Рябцева у другому дописі з формулюванням «Я вважаю» є оціночними судженнями, а доведення правдивості оціночних суджень є нездійсненним і порушує свободу висловлення думки як таку.

Своїм рішенням Запорізький районний суд Запорізької області частково задовольнив позов ТОВ «Місто для людей Запоріжжя» про захист ділової репутації. Віталія Рябцева зобов`язали спростувати на власній сторінці у соцмережі інформацію, опубліковану в першому дописі – про підробку з боку керуючої компанії підписів жителів будинку по вул. Трегубенка, 24. У задоволенні інших позовних вимог ТОВ «Місто для людей Запоріжжя» було відмовлено.

Також з колишнього депутата Запорізької міськради та екскандидата у мери Запоріжжя на користь ТОВ «Місто для людей Запоріжжя» стягнуто суму судового збору у розмірі 1261 гривні. 

Читайте також: В центрі Запоріжжя планують видалити більше двох десятків дерев