ЗНУ за 3 мільйони відреставрує коридор у столітньому корпусі

Запорізький національний університет планує замовити ТОВ «СК Стройінвест» реставрацію коридору на другому поверсі учбового корпусу №1. Проведення робіт буде коштувати 3,65 мільйона гривень. 

Про це повідомляється у системі електронних закупівель «Prozorro».

Університет хоче провести реставраційні роботи у першому корпусі ЗНУ, що є пам’яткою архітектури місцевого значення і має охоронний статус. Будівлю звели у 1910 році для розміщення Олександрівської чоловічої гімназії. У роки Другої світової війни від артилерійських обстрілів постраждали фрагменти головного фасаду, а під час відновлювальних робіт у 1950 роках був змінений початковий стиль будівлі з модерну на неокласицизм радянського часу.

Переможець на вказаному тендері має до вересня 2021 року відреставрувати, зокрема: паркет, опорядження стін, архітектурний декор – тяги, карнизи, колони. Також передбачається демонтаж гіпсокартонних перегородок, які порушують автентичність приміщення.

Університет прописав низку вимог для реставрації. Загалом проектні, колористичні та дизайнерські рішення мають сприяти підтриманню автентичності будівлі стилю неокласицизму радянського часу. 

Штукатурка, яка за своєю субстанцією або способом виконання є унікальною та ілюструє історичні етапи розвитку будівництва, повинна бути максимально збереженою. Матеріали для реставрації мають бути сумісними з автентичними: відповідати за міцністю, кольором, фактурою, природою в’яжучого матеріалу, тощо. При відновленні декору нові деталі повинні виготовлятися за робочими кресленнями і відповідати первісним за формою і матеріалом.

Окрім, власне, реставраційних робіт підрядник має також змонтувати підйомник в шахті ліфта, оновити пожежну сигналізацію, замінити мережу опалення та освітлення.

Конкурентами ТОВ «СК Стройінвест» на тендері були ТОВ “СВП-2005” та ТОВ “МК “Гранд” з дорожчими пропозиціями, а також ТОВ “Промекобуд” з нижчою на 5 тисяч гривень ціною. Втім, останнього учасника відхилили через відсутність низки документів.

Дніпровське ТОВ «СК Стройінвест» належить Юрієві Кравченку. Фірма раніше отримувала підряд від ЗНУ на ремонт гуртожитку вартістю 19 мільйонів гривень. 

Читайте також: Запорізький аеропорт купує 20 мобілок для своїх працівників