На Запоріжжі керівництво АЕС не стали брати під варту у справі про підробку деталей

У січні цього року поліція оголосила підозру заступнику генерального директора з капітального будівництва Запорізької АЕС. Справа стосується встановлення фальсифікованих клапанів на комплексі з переробки радіоактивних відходів. У суді відмовились взяти посадовця під варту.

Про це йдеться в ухвалі Запорізького апеляційного суду. 

Згідно з матеріалами справи, заступник генерального директора з капітального будівництва Запорізької АЕС протягом 2015-2018 рр. організував злочинну групу, яка із залученням ТОВ “Укрпромвентиляція” виготовляла фальсифіковані клапани та встановлювала їх на комлексі з переробки радіоактивних відходів. 

Стосовно самої схеми виготовлення клапанів, то службовці ТОВ «Укрпромвентиляція» придбали у підприємства-виробника один клапан з належною документацією, а надалі розробили креслення та налагодили кустарне виробництво візуально схожих клапанів. Ці клапани під виглядом оригінальної продукції постачалися на АЕС, також до них надавалися підроблені сертифікати якості. Цим вказана група порушила авторське право підрозділу “Атоменергомаш” на ці клапани і завдала збитків на 1 мільйон гривень.

З огляду на це, слідчі у січні оголосили підозру заступнику генерального директора АЕС, начальнику технологічного відділу управління капітального будівництва АЕС та директору ТОВ “Укрпромвентиляція” за порушення авторського права (ст. 176 КК), привласнення грошей (ст. 191 КК) та підроблення документів (ст. 366 КК).

Згодом правоохоронці звернулися до суду для взяття під варту підозрюваних, однак у січні суд першої інстанції обрав для посадовців АЕС цілодобовий домашній арешт та відсторонив від посад до кінця березня. 

Наприкінці березня цього року прокуратура знову спробувала обрати для підозрюваних тримання під вартою, однак і Запорізький апеляційний суд не задовольнив вказане клопотання, бо немає відомостей про тиск з боку підозрюваних на свідків чи інше перешкоджання провадженню. 

Заступником генерального директора АЕС з капітального будівництва наразі вказується Анатолій Казаєв. На виборах 2015 року Анатолій Казаєв балотувався до Запорізької обласної ради від партії “Нова політика”. Начальником технологічного відділу управління капітального будівництва АЕС вказується Роман ЧеберкоВласником та директором ТОВ “Укрпромвентиляція” є Микола Жилименко. Фірма переважну більшість тендерів в системі “Прозоро” отримала від АЕС – 16 закупівель на 11,9 млн грн.

Варто додати, що у березні цього року до Енергодарського міського суду вже надійшов обвинувальний акт у цій справі.

Читайте також: Екскандидат в мери Запоріжжя програв у суді справу про захист ділової репутації