У Запоріжжі почнуть судити ексдепутата міськради за отримання хабара

Суд призначив підготовче засідання у справі колишнього депутата Запорізької міськради від “Опозиційного блоку” Олександра Тищенка. Минулого року його затримали на отриманні хабара.

Про це йдеться в ухвалі Ленінського районного суду Запоріжжя.

Нагадаємо, Олександра Тищенка затримали 2 червня 2020 року у Запоріжжі після отримання ним частини хабара в розмірі 243 тисяч гривень. До цього правоохоронці задокументували одержання депутатом 97 тисяч гривень у якості першої частини хабара.

За даними слідства, у загальну суму 340 тисяч гривень він оцінив виділення земельної ділянки на березі Дніпра під приватний будинок (12 тисяч доларів в еквіваленті). При цьому всі необхідні документи заявник подав до міськради ще у 2017 році, проте Олександр Тищенко усіляко затримував процес погодження оформлення земельної ділянки, аби змусити за це заплатити.

3 червня 2020 року депутату повідомили про підозру. А у січні 2021 року обвинувальний акт відносно нього скерували до Орджонікідзевського районного суду Запоріжжя. Тищенка обвинуватили за статтею про одержання хабара, поєднане з вимаганням (ч.3 ст. 368 КК) та зловживання впливом (ч.2 ст. 369-2 КК).

Пізніше до суду звернулись захисники Тищенка із клопотанням про направлення матеріалів справи до Запорізького апеляційного суду для визначення територіальної підсудності. Суд це клопотання задовольнив.

Своєю чергою Запорізький апеляційний суд наприкінці березня цього року ухвалив направити справу на розгляд до Ленінського районного суду Запоріжжя.

9 квітня цей суд призначив проведення підготовчого судового засідання у справі – на 26 квітня 2021 року. 

Читайте також: На Запоріжжі школярка поширювала у соцмережі суїцидальну групу