АМКУ оштрафував дві запорізькі фірми за змову на тендері

Комунальне некомерційне підприємство “Міська лікарня № 10” провело тендер на цілодобову охорону протягом півроку – за 132,7 тисячі гривень. Учасниками закупівлі стали дві запорізькі приватні фірми, які АМКУ наприкінці березня цього року оштрафував на 10 тисяч гривень за змову. 

Про це йдеться у повідомленні територіального відділення Антимонопольного комітету України.

Сам тендер лікарня провела ще у травні 2019 року. Його переможцем визнали ТОВ “Охоронне агентство “Троян”. Єдиним конкурентом підприємства на тендері стало ТОВ “Охоронне агентство “Сварог” – з дорожчою на 64 гривні пропозицією.

В Антимонопольному комітеті виявили, що обидві фірми мали спільного засновника та керівника, були зареєстровані за однією адресою. Також мали спільні номери телефонів,  електронну пошту, працівників, надавали один одному фінансову допомогу. Ще завантажували схожі за оформленням документи (схожий шрифт, орфографічні помилки, фірмові бланки) на тендер з однієї IP-адреси та в один день з різницею в 10 хвилин. Окрім цього, ТОВ “Охоронне агентство “Сварог” подало на тендер неповний пакет документів.

Своїм рішенням від 30 березня територіальне відділення АМКУ оштрафувало обидві фірми на 10 тисяч гривень за змову на тендері. Підприємства заперечень до вказаних попередніх висновків АМКУ не надали.

ТОВ “Охоронне агентство “Сварог” та “Охоронне агентство “Троян” належать Сергієві Попову, керує обома фірмами – Ярослав Аксьоненко. Також охоронні агентства мають спільний офіційний телефон – 061-228-43-03.

“ОА “Троян” загалом отримало 20 підрядів на 2,7 мільйона гривень, ОА “Сварог” – не виграло жодної закупівлі у системі “Prozorro”. Нині обидві фірми занесені до списку спотворювачів торгів і не мають право брати участь у закупівлях з конкурентами протягом трьох років.

Читайте також: На облік історичних пам’яток Запоріжжя витратять 1,3 мільйона гривень