Росіянин намагався потрапити в Україну через аеропорт Запоріжжя за допомогою хабара

Громадянину Росії, який прилетів у Запоріжжя з Мінська, було відмовлено у перетині державного кордону. Після цього він дав 2100 доларів хабара прикордоннику.

Про це йдеться в ухвалі Шевченківського районного суду Запоріжжя.

Згідно з матеріалами справи, 13 березня 2021 року громадянин РФ намагався пройти паспортний контроль в аеропорту Запоріжжя. Тоді з’ясувалось, що він раніше вже порушував вимоги законодавства – про в’їзд на окуповану територію України та виїзд з неї. У зв’язку із цим прикордонна служба відмовила росіянину у перетині кордону через аеропорт Запоріжжя.

Після цього, за даними слідства, громадянин РФ передав старшому інспектору прикордонної служби 2100 доларів хабара, – йдеться у судових рішеннях. Росіянина затримали і повідомили йому про підозру за статтею про надання хабара службовій особі, яка займає відповідальне становище (ч.3 ст. 369 КК). Після цих подій він швидко повернувся у Росію.

Втім, слідство у справі продовжили. У суді запорізькі правоохоронці клопотали про арешт вилучених коштів. Своєю ухвалою від 19 березня Шевченківський районний суд міста це клопотання задовольнив: арештував гроші (21 банкноту по 100 доларів). Адвокат громадянина РФ намагався оскаржити таке рішення, проте Запорізький апеляційний суд відмовив у задоволенні цього клопотання.

Також відомо, що правоохоронці звернулись до суду із клопотанням про обрання відносно росіянина запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Але це клопотання 14 квітня 2021 року залишили без розгляду, оскільки не було змоги забезпечити явку підозрюваного у справі до суду.

Читайте також: У центрі житлової забудови Запоріжжя знову спиляють дерева