Карантин продовжили до кінця червня. На Великдень додаткових обмежень не буде

Кабінет Міністрів України продовжив режим надзвичайної ситуації і відповідно карантин – до 30 червня. Водночас головний санітарний лікар України повідомив, що додаткових обмежень на період свят у травні вводити не будуть.

Про це повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду.

Прем’єр зазначив, що «надзвичайна ситуація насамперед стосується органів державної влади та їх постійної готовності щодо протидії пандемії. Водночас, це ще одне нагадування всім українцям, що ми маємо залишатися обачними та обережними. Адже від цього залежить здоров’я та життя наших близьких».

Окремо посадовець закликав громадян залишитися вдома на травневі свята та Великдень.                                        

Водночас головний санітарний лікар України Віктор Ляшко на брифінгу 23 квітня повідомив, що додаткових карантинних обмежень на період свят вводити не будуть.

Ляшко закликав дотримуватися загальних карантинних норм – у громадських місцях одягати маску та дотримуватися дистанції 1,5 метра. Також порадив утриматися від святкових відвідувань родичів та друзів. Людям похилого віку та особам з хронічними хворобами – не відвідувати храмів. Іншим – відвідувати богослужіння однією особою від сім’ї.

Окремо Віктор Ляшко надав рекомендації релігійним установам щодо проведення богослужінь:

  • зберігати дистанцію у храмі – одна людина на 4 кв. м.;
  • заохотити вірян до онлайн-сесій богослужіння, збільшити кількість та зменшити тривалість таких сесій;
  • тримати двері у храмах відкритими для забезпечення повітрообміну;
  • встановити обмеження для відвідування служби перед богослужінням всередині храмів і забезпечити дотримання дистанції прихожанами;
  • обов’язково одягати маски як на вулиці так і всередині приміщення;
  • освячувати кошики просто неба біля храму.

Варто зазначити, що окрім державної влади певні обмежувальні заходи може вводити і міська влада. Прикладом, на фоні заяв Премєр-міністра та головного санітарного лікаря, міський голова Києва Віталій Кличко вказав, що навпаки планує впровадити деякі обмежувальні заходи на період свят. З боку запорізької місцевої влади поки таких заяв не лунало.

Читайте також: Колишні чиновники та сумнівні підприємці: хто заробив на оновленні кисневих систем