На Запоріжжі судитимуть податківця, який вимагав кошти у підприємця

Співробітник Державної фіскальної служби у Запорізькій області вимагав у підприємця щомісячної плати – в розмірі 18 тисяч гривень. Наразі його збираються судити за хабарництво.

Про це йдеться в ухвалі Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області.

За матеріалами справи, у жовтні 2020 року оперуповноважений з особливо важливих справ відділу протидії злочинам у сфері обігу товарів акцизної групи ГУ ДФС у Запорізькій області повідомив підприємцю, що той має сплачувати йому щомісяця по 18 тисяч гривень — за безперешкодну роботу. Мова йшла про торгівлю на Центральному ринку Мелітополя, де підприємець продавав алкогольні напої та тютюнові вироби.

Податківець запевнив, що у разі відмови він притягне чоловіка до адміністративної та кримінальної відповідальності, конфіскує товар й взагалі позбавить будь-якої можливості проводити діяльність.

Чоловік спочатку погодився, але потім все ж вирішив звернутися до правоохоронців із заявою про вимагання грошей. 23 січня 2021 року працівник фіскальної служби отримав від підприємця чергові 18 тисяч гривень хабара, після чого був затриманий.

В той же день податківцю повідомили про підозру за статтею про одержання хабара, поєднане з вимаганням (ч.3 ст. 368 КК). Слідство звернулось до суду з клопотанням про обрання для нього запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Втім, Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області ухвалив застосувати до податківця цілодобовий домашній арешт.

Наприкінці березня 2021 року справу скерували до суду. Із судових ухвал відомо, що податківця обвинуватили за більш м’якою частиною статті про хабарництво (ч.1 ст. 368 КК). Відтак, співробітнику ДФС наразі загрожує штраф від 17 000 гривень, або арешт на строк від трьох до шести місяців, або позбавлення волі на строк від двох до чотирьох років.

Підготовче засідання у справі мало відбутися 26 квітня 2021 року. 

Читайте також: АМКУ оштрафував дві запорізькі фірми за змову на тендері