Викладачу «машинки» продовжили заставу у справі про хабарі від студентів

Завідувачу будівельної кафедри Національного університету “Запорізька політехніка” продовжили заставу у справі про вимагання коштів зі студентів. За даними слідства – брав хабарі за екзамени і захист диплому. 

Про це повідомляється в ухвалі Орджонікідзевського районного суду.

Згідно з матеріалами справи, до завідувача кафедри будівельного виробництва та управління проектами університету «Запорізька політехніка» з червня 2020 року по лютий 2021 року звернулося 4 студенти щодо складання заліків та екзаменів. Ще один студент звертався з питанням захисту дипломної роботи.

Від них завідувач кафедри особисто вимагав хабарі або скеровував їх до викладачів, яким телефоном наказував вимагати гроші. Студенти змушені були платити, бо розуміли, що без хабарів їм не дадуть скласти дисципліни та захистити диплом, а також можуть відрахувати з університету.

Тож студенти передавали по 4,5 тисячі гривень, а один з них на прохання завкафедри передав товщиномір VVV-Group CM-205 FN вартістю 1895 гривень, який освітянин показав йому на сторінці інтернет-магазину «Розетка».

Під час передачі чергового хабара у лютому 2021 року силовики затримали вказаного завідувача кафедри і наступного дня повідомили йому про підозру за статтею про отримання хабара, поєднане з вимаганням (ч.3 ст. 368 КК). Тоді Орджонікідзевський районний суд міста обрав для нього запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 10 квітня з можливістю внесення застави – 794,5 тисячі гривень.

Підставами для арешту правоохоронці вказували, зокрема, можливість з боку завідувача кафедри перешкоджати слідству (знищити документи, впливати на учасників провадження та ін.), а також продовжувати злочини.

Наприкінці лютого Запорізький апеляційний суд розмір застави зменшив до 181 тисячі гривень, вказавши, що ризики переховування та знищення доказів – це припущення. Проте зазначив, що є ризик продовження вчинення злочинів. 

Із судових ухвал відомо, що завідувач кафедри вніс 181 тисячу гривень застави і замість арешту отримав низку обов’язків: прибувати на виклик слідства, не відлучатися за межі Запоріжжя без дозволу, повідомляти про зміну місця проживання, утримуватися від спілкування зі свідками. Також в нього мали вилучити закордонний паспорт.

У квітні Орджонікідзевський районний суд міста ці зобов’язання завідувачу кафедри продовжив до 9 червня.

Паралельно суд до 9 червня відсторонив завідувача кафедри та ще двох викладачів вузу, які також фігурували у справі, від своїх посад. 

На сайті судової влади наразі фігурує три імені по цій справі: Василь Доненко (професор, завідувач кафедри), Лариса Щербина (доцентка, заступниця завкафедри) та Анатолій Бобраков (доцент).

Василь Доненко у 2015 році балотувався до Запорізької облради від «Самопомочі», згодом став помічником депутатки облради від цієї ж партії Ірини Максимової.

Читайте також: На території запорізького парку продають танцювальний майданчик під створення торгового центру