Великі плани: у Південному мікрорайоні Запоріжжя передбачили аквапарк та терасні будинки

У Запоріжжі презентували детальний план розвитку Південного мікрорайону. Він передбачає облаштування Гребного каналу для відпочинку та водних видів спорту, побудову аквапарку, «ідеального житлового кварталу» та парку атракціонів. 

Про це розповів заступник голови Архітектурної палати Запорізької області Юрій Лукашев.

Так, під час профільної дискусії у хабі «Платформа спільних дій» Юрій Лукашев зазначив, що його архітектурна майстерня Lukashev architects розробила детальний план розвитку мікрорайону Південний у Запоріжжі (який мають ще затвердити).

Загалом детальний план архітектори розробляли, використовуючи прийоми та рішення організації Оболонського району Києва. Також відштовхувалися від європейських принципів забудови: простір перш за все для пішоходів, а не транспорту та промисловості. 

Гребний канал

План передбачає розвиток Гребного каналу як ядра для водних видів спорту.

Зокрема передбачається побудова трибун біля води, школи вищої спортивної майстерності, стадіону, критого басейну.

Юрій Лукашев відзначив, що на Гребному каналі гарні умови для проведення не тільки місцевих, а й національних та міжнародних змагань, оскільки течія та вітер мінімально впливають на спортсменів.

Навколо Гребного каналу також передбачені веломаршрути, створення зони відпочинку та канатної дороги.

Аквапарк та атракціони

На прибережній території Південного мікрорайону архітектори передбачили невеликий аквапарк, який буде знаходиться у єдиному спортивному ядрі зі загаданим критим басейном та стадіоном, а також парком атракціонів і міським парком через який можна дістатися до школи мистецтв.

«Ідеальний житловий квартал»

Архітектори передбачили створення, за їх словами «ідеального житлового кварталу», де діти можуть пішки – через повністю безпечний парк – дійти до школи чи дитячого садку. Увесь транспорт буде розташовуватися у дворах і не потраплятиме усередину кварталу.

Також Юрій Лукашев зазначив, що оскільки Південний мікрорайон знаходиться на березі Дніпра, то з другого та третього поверхів будинків відкривається гарний вид на рекреаційні території, затоки. Тож передбачена побудова терасового житла.

Загалом архітектор відзначив великий потенціал мікрорайону, оскільки це транспортна розв’язка, яка виводить як до центру міста, так і до Азовського моря. Також після прокладання нової дороги у бік Василівки, мікрорайон стане ще одними воротами міста – де Запоріжжя буде зустрічати гостей.

запланований аквапарк

З детальним планом мікрорайону Південного можна ознайомитися за цими посиланнями (текстова та графічна частини).

Окрім згаданого вище будівництва цей план також передбачає можливість побудови протягом 3-7 років: багаторівневих паркінгів, мийок, парку екстремальних видів спорту, дитячих садків, шкіл, торговельного комплексу з кінотеатром. Також гіпермаркету, ресторанів, кафе, фудкортів, поліклініки, парку, школи мистецтв, пожежного депо, парку скульптур, центру рибальства, автовокзалу, сонячних електростанцій.

Загалом план передбачає добудову третього, четвертого та п’ятого мікрорайонів. Побудову шостого і сьомого мікрорайонів, кварталів елітного житла.

Варто додати, що детальний план території уточнює генеральний план міста. Якщо на генеральному плані місто розбито на загальні тематичні зони (наприклад, ландшафтні зони, території для громадської забудови, охорони здоров`я, освіти), то детальний план ці зони уточнює. У детальному плані вказується, що конкретно можна побудувати на певній ділянці, описуються певні заборони у будівництві (наприклад санітарно-захисні зони та прибережні захисні смуги), природно-кліматичні умови, види ґрунтів, стан навколишнього середовища, наявність об’єктів культурної спадщини, стан інженерних мереж, порядок організації транспортного та пішохідного руху, благоустрою.

Однією з проблем мікрорайону Південний Юрій Лукашев зазначав відсутність чорноземів. Вказував, що на піщаних ґрунтах може рости лише обмежена видова кількість рослин, а тому треба на рівні міста організувати програму з поліпшення покрову.

2007 року у Запоріжжі вже презентували детальний план розвитку Південного мікрорайону. Тоді він передбачав з’єднання Південного та Космічного мікрорайонів тролейбусною гілкою, облаштування пляжу вздовж Дніпра та ін. 

Читайте також: У Запоріжжі знищують зелену зону заради будівництва кафе-бару